| anonim_4396 a întrebat:

De ce viata e asa grea? De ce trebuie sa suferi cand pierzi pe cine foarte drag? De ce toata lumea... te felicitta cand faci bine? De ce lumea te cearta cand faci rau si te simti nasol si nu iti mai da o sansa?[doar intreb... nu are legatura cu mine ]

Răspuns Câştigător
| yanny`s a răspuns:

Pentru ca toata se intampla cu un rost pe lume, si acela e de a ne face sa fim mai puternici si sa rezistam obstacolelor ce ne ies in cale.Nu viata e grea, ci ceea ce ne ofera ea.

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si cel mai nasol este ca abia atunci cand pierzi pe cineva realizaezi cat de mult tii la el si cat de dor iti e de respectiva persoana. e groaznic cand realizezi ca nu mai poti face nimic straight face

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa e viata.winking Are si parti bune, dar si parti mai putin bune. E normal ca cineva sa te felicite atunci cand faci un lucru bun.happyCand faci rau e ca si cand ai dezamagi pe cineva si din cauza asta isi pierde increderea in tine.Viata ne ofera multe, iar noi trebuie sa stim ce sa alegem numai pentru a ne fi bine happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De multe ori ne facem singuri viata grea, nu tinem cont de unele lucruri care se pot intoarce impotriva noastra, gandim ca nu o sa ni se intample tocmai noua asa ceva...

| Psihoyounger a răspuns:

Esti emo?

| Chocolate a răspuns:

Pe mine nici cand fac bine nu ma felicita...las-o baltatongue...viata asta...asa e ea. dar e sh frumoasahappy

| Jonsdottir a răspuns:

Si tu pana acum nu ai invatat ca asa e viata? straight face eu am reusit de la 5-6 ani tongue

| turtl3 a răspuns:

Nu toata lumea te felicita cand faci bine. Doar unele persoane te cearta cand faci rau si sunt unele persoane care iti mai dau o sansa. Daca te simti nasol sau nu, tine doar de tine.
E bine sa faci bine. Invata din greseli.

| antonemarian a răspuns:

Da. Si eu asa am crezut. Dar am inceput sa ma abisnuiesc ca nu mai am servici laughing

| jedi_7867 a răspuns:

Pentru ca asa a fost educata lumea sa gandeasca.
Daca depui ceva efort pentru a privi lumea mai atent, daca incerci sa o intelegi, incetul cu incetul... viata nu mai pare a fii chiar asa grea, nu mai suferi cand pierzi pe cineva drag si poti ajunge sa nu te mai intereseze nici felicitarile si nici reprosurile.

| .-RaZvY-. a răspuns:

Ione, zici ca esti emo smug happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@caly, dar de unde pana unde eu emo straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Viața este grea că o facem noi să fie așa.
Restul este reacția individului la diferite evenimente, întâmplări, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce pui intrebari la care raspunsurile sunt logice?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@antonemarian, pare rau straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca asa a fost data viata de catre D-zeu! se spune ca din pamant vi in pamant meri! si viata cat e de scurta are foarte multe obstacole! si nu exista un singur om in afara de Iisus care nu are pacate sa nu simta chestile alea sau sa li se intampla!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca toata lumea e o curva daca intelegi fraza asta esti inteligent daca nu intelegi asta e mai intreaba.