| 0PopaPorno a întrebat:

Cum ganditi ca fumatul este un pacat pentru ca ne altereaza corpul si sufletul,iar consumarea de mancare fast-food nu este un pacat, cu toate ca are aceleasi efecte?

34 răspunsuri:
| KnowEverything a răspuns:

La fumat ideea e ca poate sa creeze dependenta. Iti creezi "un idol" din tigara. Presupun...

| morningstar a răspuns:

Aceleasi efecte?! Eu nu am auzit pana acum ca fast-foodurile dauneaza dauneaza plamanilor. Ca nu sunt bune pentru organism, mi se pare corect, dar pana la orice exagerare este daunatoare.

| Medwig_Lucian_1999 a răspuns:

"cu toate ca are aceleasi efecte"? Intai invata sa scrii corect si dupa pune intrebari si mancarea fast-food nu iti agraveaza starea plamanilor.
P.S:Nu mananc Fast-Food

| Prezidentul a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Corect, mancarea (A) si fumatul (B), nu sunt aceleasi. Mancam de cand ne nastem indiferent ce. Nu exista dependenta fata de mancare, obezitatea tine de vointa... Insa, fumatul (B) apare in viata din dorinta noastra, isi creaza niste ore fixe, ne face probleme si dispare tot asa de usor precum a aparut, in unele cazuri...

Unele persoane spun, mai bine fumezi decat sa mananci... fast-food. Sper sa va dea de gandit un proverb pe care l-am citit chiar astazi: "O pipa da unui om destept prilejul sa gandeasca, iar unui prost ceva de tinut in gura."