| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum l-a luat Noe pe T-rex in arca?

109 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar lipsa de cunoștințe., prea mult de explicat dar pe scurt Dumnezeu a distrus dinozaurii cu mult timp înainte de Noe

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Uită-te la tannin, căruia i-am dat viață cum ți-am dat și ție. El mănâncă iarbă ca un bou. Forța lui constă în șolduri; și se completează cu mușchii pe care îi are corpul lui. Își îndoaie coada ca un cedru. Tendoanele șoldurilor lui se îmbină ca o țesătură. Oasele îi sunt (ca niște) țevi de bronz. Membrele lui sunt ca niște bare de fier. El este cel mai mare între ființele create de Dumnezeu. Cel care l-a făcut, se apropie de el cu Sabia. Munții îi asigură hrana acolo unde se joacă animalele sălbatice. Se culcă sub lotus, stând între trestii și în mlaștină. Lotusul îl acoperă și îi face umbră. Sălciile râului îl înconjoară. Dacă râul crește, lui nu îi este frică (de apă). Stă liniștit, chiar dacă Iordanul vine în viteză împotriva gurii lui. Crezi că îl poți prinde lovindu-l în ochi, sau că îi poți perfora nasul folosind o capcană?
Iov 40:15‭-‬24 https://youtu.be/9YwxEcSPjfg

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hai ca da, lasă vrăjeala noi putem să îți dăm toate dovezile și argumentele că tu tot nu Îl accepți pe Dumnezeu, tu nu vezi că toate dovezile și știința duc la Dumnezeu? https://youtu.be/Y_GP2s2vIo4

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar elefantul încă exista, acolo scrie clar că Dumnezeu ia distrus

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cel care l-a făcut, se apropie de el cu Sabia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exista multe feluri de dinozauri mai mici mai mari

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dă-mi Dovada, nu avea cum să spună dinozaur (Tu nici nu te-ai uitat la videoclipurile de la 3. 16vlog...)că acest cuvânt a apărut în anii 1800 https://youtu.be/WGsGrPpvUE8

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Erau dinozauri erbivori, carnivori și omnivori

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu nu vezi că noi care te contrazicem mereu avem dreptate și asta pentru că Dumnezeu exista! Ce nelămuriri mai ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://youtu.be/SGYiBRz9nb0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Uita-te neapărat la asta; https://youtu.be/TVJzVnyDZ_M

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar ce sunt burgeri? Dă-mi tu dovezi ca Dumnezeu nu exista

Răspuns utilizator avertizat