| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum l-a luat Noe pe T-rex in arca?

109 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Extrem de multe, de ex Dumnezeu schimba viețile oamenilor, au fost oameni care s-au opus comunismului (mai ales că ei nu Îl acceptau pe Dumnezeu) Un om numit Richard Wurmbrand a stat la închisoare din cauză că Îl iubea pe Dumnezeu, 14 ani a stat și zicea că dansa de bucurie chiar daca era torturat sunt multe lucruri despre acest om minunat.N-ai idee cate poate să facă Dumnezeu, ia schimbat viața lui Tibi a schimbat-o și pe a mea, pe serverul Cristian Presura este un băiat care nu credea și ia schimbat și lui viață și.cate și mai multe cazuri sunt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://youtu.be/rZywunvyPHI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu știu de cine spui dar sunt și creștini ipocriți

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acei creștinii nu erau adevărați
Galileo era creștin și îi plăcea știință și creștinii urmareau să îl omoare (doar cei ipocriți)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lașă mândria și crede in Dumnezeu că nu ai nici un motiv sa nu crezi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai avea putina credință și i-ai cere lui Dumnezeu să îți de-a o minune sau un semn că sa fi sigur că există ar face!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Omule eu intenționat nu ți-am răspuns la aceste întrebări și ți-am trimis videoclipuri de la 3.16 vlog că Tibi explica bine.Din nou te invit să urmărești videoclipurile lui Tibi ca sa te convingi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da ai credinta și faci mișto de Dumnezeu, nu te judec doar îți fac o observație

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Astea din vina omului, daca Dumnezeu se arată toți o sa creadă în El și nu ar mai fi liber arbitru! Acum viața asta e că un fel de test și diavolul domnește pe pământ și manipulează oamenii

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O alta intrebare buna. Dar nu, acestia au existat inainte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ba nu, are și omul https://youtu.be/1Sjlal-i6us

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar ai văzut povestea lui Tibi, când era sa moara de 3ori (parca) și când era în depresie? Și minunea cu Biblia?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce îți bați capul cu dinozaurii care ieșeau din pământ
prin anii 1800.
Oamenii de știință nici acum nu stiu cum se împerecheau terestrele.
Iar teoria darwinista e doar o teorie care a fost de mult invalidata de stiinta prin faptul că s-au făcut falsificari de cranii.
Dany daca nu se leagă de evo și dinozauri e nimic, dar dupa cum obs nici nu prea are cunoștințe în domeniu.