| anonim_4396 a întrebat:

Dacă citesc Biblia cu traducerea Cornilescu ca doar pe aceasta am gasit-o cu cuvintele lui Iisus Hristos înscrise cu rosu în carte are ceva? Pana la urma Biblia e doar una.Mesajul oricum e același.
Nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| randomuser009 a răspuns:

Da, cele 66 carti sunt aceleasi indiferent de biblie, ca mesaj, doar modul de exprimare difera putin, de ex Matei 12:31 Cornilescu: De aceea vă spun: Orice păcat şi orice hulă vor fi iertate oamenilor; dar hula împotriva Duhului Sfînt nu le va fi iertată
dar cea ortodoxa: De aceea vă zic: Orice păcat şi orice hulă se va ierta oamenilor, dar hula împotriva Duhului nu se va ierta. mesajul e acelasi doar modul in care e formulat difera.

1 răspuns:
| pacatosulBogdan a răspuns:

Sectantii cauta sa insele cu pliante sau carti colorate, dar Biblia si indemnul ei la Ortodoxie sunt una. "Deprinde-te cu dreapta credinta." "Dreapta credinta spre toate este de folos, avand fagaduinta vietii de acum si a celei ce va sa vina." - 1 Timotei 4:7-8