| GigelVecinuDeLa3 a întrebat:

Cum putem aduce toti sectantii pe calea cea dreapta?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ii ardem pe rug.

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Calea cea dreapta este ingusta, ea duce in cer si sunt putini sunt cei ce merg pe ea.Dar se pare ca tu te afli pe calea cea larga care duce la pierzare si culmea, te mai si minti ca este dreapta!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Tu o sa ajungi in iadul religiei mele numite Secta Dan Diaconescu. Calea cea dreapta este ingusta, ea duce in studioul lui DD si sunt putini sunt ce merg cu ea.Dar se pare ca tu te aflii pe calea cea larga care duce la CNA si culmea, te mai si minti ca este dreapta!laughing

| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Din Cuvantul lui Dumnezeu.Acela este ghidul meu dupa care imi calauzesc viata.Isus este Calea, Adevarul si Viata.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Dar cum?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Nu prea dai dovada prin atitudinea si cuvintele tale!

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Dar noi suntem mantuiti prin har prin Jertfa Domnului Isus.Ce ti-a placut mai mult in Vechiul Testament?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Esti atat de previzibil! Eram sigura ca aici doresti sa ajungi. Si doresti sa spui ca tu esti pe calea dreapta?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Si eu cred in Dumnezeu-Tatal, Dumnezeu-Fiul si Dumnezeu-Duhul -Sfant.http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Raniia a răspuns:

Creatorul a pus in fiecare om gandul vesniciei. Iata marea motivatie a fiecarui om de a iesi din ingustimea necredintei la lumina datatoare de viata vesnica a credintei in Mantuitorul!

| morningstar a răspuns:

Eu zic sa te ocupi de tine mai intai. In fata lui Dumnezeu, vei da socoteala doar despre tine, nu despre altii. Si daca tot atata tii la acesti oameni, inceteaza sa ii numesti 'sectanti' doar din cauza ca nu au aceeasi religie cu tine. Daca tot te ingrijorezi pentru ei, arata ca ai si respect, nu numai orgolii.

| 4b a răspuns:

Sa nu-mi spui ca tu esth pe calea cea dreaptalaughing mah Vecinu, viata-i grea, recunosc, da noi ne-o facem si mai grea...

| RAY a răspuns:

Si tu stii care calea cea mai drepta spune-mi sa o stiu, nu exista asa ceva toate sunt la fel

| Miauti a răspuns:

Pai de unde sti ca nu esti tu pe calea gresita!?

| casablanca40 a răspuns:

Calea cea dreapta trebuie sa fie universala si nu subiectiva precum a voastra. Trebuie sa treaca dincolo de religie, rasa, nationalitate. Este nevoie un punct comun, respectat de toti oameni, si prin asta nu vreau sa zic ca trebuie sa renuntati la religile voastre. "Calea adevarata" trebuie baza pe iubire, intelepciune, puritate, bunatate si nu pe formarea unui TOT unitar, sub acelasi nume.

| rocco09 a răspuns (pentru casablanca40):

De ce sa fiu bun, iubitor etc?

| casablanca40 a răspuns (pentru rocco09):

Tu chiar ai nevoie de un motiv pentru a fii bun? E in natura omului prietene si a fii bun, iubitor nu are legatura cu religia din care faci parte.
"Dacă oamenii sunt buni doar de frica unei pedepse sau în speranța unei răsplate, atunci suntem într-adevăr o adunătură jalnică". raymusic22

| rocco09 a răspuns (pentru casablanca40):

"e in natura omului". explica ateismul asta? Cine a pus in natura omului? Proteina aia de la inceput aparuta din nimic? Omul nu e fiinta morala dpdv ateu, doar un botz de carne care se descompune atunci cand moare creierul! Ce ma intereseaza ce spune ray...ma intereseaza daca ce spune are dreptate!

| casablanca40 a răspuns (pentru rocco09):

Daca a pus cineva in natura omului, nu se stie sigur. Daca proteina aia a aparut din nimic la fel nu se stie sigur. Toate sunt doar teorii, la fel ca si Dumnezeu, care poate sa exista sau nu. Dumnezeu crestin are aceleasi sanse de existenta cu oricare alt zeu. Daca consideri ca aparitia omului a fost infailibil creata de Dumnezeu, asta nu inseamna fara doar si poate ca acest Dumnezeu este cel crestin. Ar putea sa fie oricare, dupa cum observi fiecare se autointituleaza cel adevarat. Nu este de natura omului de a decide care este adevarat sau fals, deoarece acestea sunt doar teorii care nu pot fii demonstrate.
Consider ca ray are dreptate.

| rocco09 a răspuns (pentru casablanca40):

Exact toate sunt teorii, si eu nu am tinut sa te conving ca cea care implica un creator este reala! La toate e nevoie de credinta atata timp cat nici o teorie nu poate fi demonstrata! Insa nu esti ateu consecvent cand te referi ca omul e o fiinta morala atata timp cat e un mamifer evoluat, daca nu a pus nimeni in animal moralitatea logic ca nu a pus.o nici in om! Mai apoi in calitate de ateu nu ai nici un motiv sa fii bun! Nu ai nici un motiv sa te intereseze societatea, ceilati etc! Fa ce-ti place oricum mori si te dezintegrezi, n-o sa mai existi niciodata prin urmare de ce ti-ar pasa de cei ce raman! Daca tu crezi ca ray are dreptate treaba ta nu te contrazic dar eu pot sa cred ca nu are!

| charonmario a răspuns:

Daca eu iti zic ca nu sunt sectanti si ca uni sunt pe calea buna ce zici

| charonmario a răspuns:

Mai citeste tu ca nu strica stai linistit ca eu sunt documentat dar mersi pentru grija care o porti nu e nevoie documenteaza-te tu domnule Jasser DOMNUL PERFECTIUNE

| charonmario a răspuns:

Auzi jasser eu imi cer scuze ca asa trebuie si zic despre mine ca sunt un gunoi si ca trebuie sa ma pocaiesc si ca va iubesc pe toti nu conteaza confesiunea fiti binecuvantati

| alexflor87 a răspuns:

Isus i-a zis: "Eu sunt calea, adevarul si viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)
Calea pentru salvare este doar Isus Hristos. Nici o alta cale nu este adevarata. Calea care are ca sfarsit viata vesnica este numai Isus Hristos crucificat si inviat.

| phantomitza a răspuns:

Sunt prea multi sunt 10.000 de secte in zilele noastre, vine sfarsitul.

Răspuns utilizator avertizat