| mentholinks a întrebat:

Cum va aparati daca maine va chem la Judecata?

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

In primul ataci actul de constatare, ai mare sansa de castig daca instanta gaseste orice chichita. Pe langa asta, 30 de zile le mai castig, atata fiind termenul de amanare. In acest timp caut un avocat bun cu ajutorul cariua te scutur de cascaval pentru abuz in serviciu si uz de fals.

6 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

"Judge not, as you should be judged first."

| Mopmop a răspuns:

Ai de ula mea! Sa vezi ca D-zeu si-a facut cont pe TPU!
Ce sa zic boss in apararea mea?! Tu esti cel in masura sa stii mai bine ce am facut la viata mea asa incat ma las in mainile si judecata ta dreapta!

| Dandinelle a răspuns:

Nu e nimic de apărat. E ca și cum nu ai fi fost responsabil/a de acțiunile tale de-a lungul vieții și trebuie să-ți pregătești "speech-ul" in caz de ești întrebat de ce ai furat jucăria lui X la 5 ani.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj inexistent de poveste primitiva pentru prostit naivii, dar daca ar exista, atunci ar trebui sa-si faca griji pentru Judecata aceia care inventeaza povesti false si absurde pentru a-i prosti pe altii.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Tu nu ești in măsura sa judeci
Și tu probabil faci aceleasi fapte ca și noi deci n-ai dreptul la asta
Singurul judecător e Dumnezeu care va răsplăti binele și răul, care o sa judece lumea după faptele sale
Dumnezeu ne dă sanatate iar unii fumeaza și își bat joc de ceea ce Dumnezeu ți-a oferit
Altul care s-a născut bolnav poate nu fumeaza și cel mai mult își dorește sanatate
Matei 4:17
Pocaiti va

| lickypuss a răspuns:

" Va dau in judecata" - Cumpanasu 2020