| lilith16 a întrebat:

Daca Adam si Eva erau de culoare alba, cum au apărut oamenii de rasa neagra?

33 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai vazut vreodata un negru albinos, alb, blond si cu ochii albastri? Eu am cunoscut o familie de nigerieni care aveau sapte copii, unul dintre ei era alb, blond si cu ochii albastri. Asa au aparut si negrii, asiaticii samd. exact cum din doi negri poate aparea si un alb.

| hyozanryu a răspuns:

Dumnezeu a blestemat(nu stiu ce semintie, pentru ca au facut nu mai stiu exact ce pacate). Intreaba un preot.

| Sofer a răspuns:

Adam şi Eva, contrar credinţei populare, nu aveau o culoare a pielii albă, ci una maronie. Însă, din cauza moştenirilor genetice şi a factorilor climatici şi de mediu, culoarea pielii a început să varieze.