| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Daca ati putea face un pact cu diavolul ce i-ati cere in schimbul luarii sufletului vostru dupa moarte?

55 răspunsuri:
| 220V a răspuns:

Sa mergem toti in iad, unde ne e locul

| Ditto a răspuns:

Sa-i lase pe restul in pace - sa se "evapore"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa ne gindim logic, dupa moarte, ori ajungi in iad unde arzi vesnic, ori in rai unde vei fi fericit, acum: daca ii dau sufletul meu, in iad nu pot face nimic, decat sa tip de durere, asa ca nu prea exista logica in a cere ceva.

| iloveunicorns a răspuns:

Pe Lilith...

| nooooc a răspuns:

"Daca ati putea" chiar se poate.

| iiMonster a răspuns:

Good question.

| Inferno a răspuns:

Eu unul i-asi cere cunoasterea suprema.

| EmaS a răspuns:

Sufletul este atat de scump, incat nimic de pe pamant nu merita sa iti vinzi sufletul.

| slipknot a răspuns:

De acord cu @Inferno.

| FucktheSystem a răspuns:

Sunt ușor de cumpărat, mă mulțumesc cu bilete la câteva concerte.

| Tigrita a răspuns:

Sa nu mai existe.

| DSGline a răspuns:

Buna daca chiar as putea face asa ceva as vrea cum zice @inferno cunoasterea suprema dar si putere totala asupra oamenilor

| William a răspuns (pentru EmaS):

Dar daca i-ai cere sa isi cheme toti demonii in iad si sa lase oamenii de pe pamant in pace (sa nu ii mai ispiteasca etc)? Ar fi un targ bun?

| William a răspuns (pentru iloveunicorns):

Tu ai pus raspunsul la misto sau ai probleme cu capul?

| Allrc24 a răspuns (pentru Inferno):

Cunoasterea suprema o are doar Dumnezeu

| Allrc24 a răspuns:

Nici intrebarea in sine nu e buna.E NOCIVA.Sufletul e cel mai pretios dar pe care ti l-a dat Domnul Dumnezeu.sa nu faci asa ceva niciodata.pentru ca nu mai ai sanse la mantuire doar chinul vesnic te asteapta

| Inferno a răspuns (pentru Allrc24):

In acest caz n-as mai face nici un pact. Ce pact cu diavolul ar mai fi ala daca nu iti poate oferi ce vrei.
Sau mi-as dori sa dispara raul

| iloveunicorns a răspuns (pentru William):

La mişto mă, chiar mă crezi nebun laughing?

| William a răspuns (pentru iloveunicorns):

Ma astept la orice de la voi.

| sandra2012 a răspuns:

Sa se sinucida poate...dar nici macar asta pentru ca nu as putea sa imi vand sufletul pentru nimic. Mai bine ma rog la Dumnezeu si fac voia Lui si poate i se face mila de mine si ma ajuta sa obtin ceea ce imi doresc. Diavolul oricum va fi infrant odata si-odata, Dumnezeu va fi vesnic (adica e deja). Deci imi convine mai mult sa fiu de partea Lui.

| Rapunzell a răspuns:

Nimic din ce ne poate da lumesc diavolul nu poate compensa sufletul nostru si Viata Vesnica.

| GodBlessYou a răspuns (pentru William):

Daca nu te-ai prins ca e la misto, inseamna ca tu esti cel care are probleme...

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru William):

Ceea ce este scris se va implini cu da si amin.Satana cu cei care il slujesc, vor fi aruncati in iazul de foc si pucioasa.Iar cei care Il slujim pe Dumnezeu, vom fi cu El in slava!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stop sunt la un spital de nebuni cumva auzi de vanzari de suflete / tu unde te crezi la piata cu asa oamenii e clar ca inca suntem in copaci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si noi atei care nu alujim pe nimeni unde vom ajunge pe pamant?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt decat doi stapani.Depinde cum traiesti, voia cui o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Eu sunt neutru deci unde ma duc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema daca esti limitata mintal sa intelegi ce inseamna neutru nu-i nimic

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu esti limitat mintal.Nu asa se vorbeste cu o femeie.Biblia spune ca nu exista decat doua cai, doi stapani.Nu este cale de mijloc.Ori cu Dumnezeu, ori despartit de El.