| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Daca ati putea face un pact cu diavolul ce i-ati cere in schimbul luarii sufletului vostru dupa moarte?

55 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sufletul este atat de scump, incat nimic de pe pamant nu merita sa iti vinzi sufletul.

| William a răspuns (pentru EmaS):

Dar daca i-ai cere sa isi cheme toti demonii in iad si sa lase oamenii de pe pamant in pace (sa nu ii mai ispiteasca etc)? Ar fi un targ bun?

| EmaS a răspuns (pentru William):

Ceea ce este scris se va implini cu da si amin.Satana cu cei care il slujesc, vor fi aruncati in iazul de foc si pucioasa.Iar cei care Il slujim pe Dumnezeu, vom fi cu El in slava!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si noi atei care nu alujim pe nimeni unde vom ajunge pe pamant?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt decat doi stapani.Depinde cum traiesti, voia cui o faci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Eu sunt neutru deci unde ma duc

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema daca esti limitata mintal sa intelegi ce inseamna neutru nu-i nimic

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu esti limitat mintal.Nu asa se vorbeste cu o femeie.Biblia spune ca nu exista decat doua cai, doi stapani.Nu este cale de mijloc.Ori cu Dumnezeu, ori despartit de El.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Asa se vb cu un om care nu intelege ce inseamna sa fi neutru tu nu intelegi

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista cale de mijloc.Nu te amagi singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema du-te la un consult medical

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu ai nevoie.Eu ma simt perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si eu ma simt fb fara dumnezeu ce zici de asta

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu te cred.Te minti singur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu sti cum ma simt eu suntem telepatici cumva

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Tu sti cum ma simt eu suntem telepatici cumva

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa imi raspunzi.Trebuie sa fii sincer cu tine.

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Man tu nu intelegi un lucru, nu exista zona neuta. Ori esti cu Dumnezeu ori impotiva Lui. Asa sun lucrurile, nu stiu de ce dar asa e. Daca vrei sa iti explic in detaliu zi-mi pe mesaj.

| FucktheSystem a răspuns:

Sunt ușor de cumpărat, mă mulțumesc cu bilete la câteva concerte.

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Daca citim cu atentie Dumnezeiestile Scripturi pe la plagile Egiptului.Vedem cum preotii egipteni care erau uneltele raului erau plini de bube si se scarpinau unul pe altul de le sareau ochii Dracii nu au putut sa ii tamaduiasca pe cei care le faceau voile. Deci este clar ca sufletul se va da pe nimic

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu am facut deja un pact cu el, i-am cerut sa ma faca vampir si sa ma hranesc doar cu sange de crestin

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Waw! Atunci trebuie sa ma feresc de tine! Si ce iti ofera el in schimb?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Pentru sangele de crestin?
Imi ofera bere si tuica fiarta. not worthy

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ai omora tu pe cineva pentru o halba de bautura?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

*in gluma spus mode on*
Da!

| Allrc24 a răspuns:

Nici intrebarea in sine nu e buna.E NOCIVA.Sufletul e cel mai pretios dar pe care ti l-a dat Domnul Dumnezeu.sa nu faci asa ceva niciodata.pentru ca nu mai ai sanse la mantuire doar chinul vesnic te asteapta

| Rapunzell a răspuns:

Nimic din ce ne poate da lumesc diavolul nu poate compensa sufletul nostru si Viata Vesnica.

| sandra2012 a răspuns:

Sa se sinucida poate...dar nici macar asta pentru ca nu as putea sa imi vand sufletul pentru nimic. Mai bine ma rog la Dumnezeu si fac voia Lui si poate i se face mila de mine si ma ajuta sa obtin ceea ce imi doresc. Diavolul oricum va fi infrant odata si-odata, Dumnezeu va fi vesnic (adica e deja). Deci imi convine mai mult sa fiu de partea Lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Eu unul i-asi cere cunoasterea suprema.

| Allrc24 a răspuns (pentru Inferno):

Cunoasterea suprema o are doar Dumnezeu

| Inferno a răspuns (pentru Allrc24):

In acest caz n-as mai face nici un pact. Ce pact cu diavolul ar mai fi ala daca nu iti poate oferi ce vrei.
Sau mi-as dori sa dispara raul

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică:

Nu trebuie sa folosesti camera web ci poti sa faci desenele ini Paint.
uite aici un videotutorial despre cum se face.
http://www.videotutorial.ro/? p=4827

| Bogdan727 a răspuns:

Nu suntem la targ sa facem pact cu el pentru ca ne va pacali in final si nu ne va da cele promise.Acum fiecare dupa sine pentru ca trebuie sa alegem ori el ori Dumnezeu.

| คlєxヅ a răspuns:

Sa moara el si sa traim vesnic laughing vb serios. app buna intrebare
:3

| 220V a răspuns:

Sa mergem toti in iad, unde ne e locul

Răspuns utilizator avertizat
| nooooc a răspuns:

"Daca ati putea" chiar se poate.

| slipknot a răspuns:

De acord cu @Inferno.

| DSGline a răspuns:

Buna daca chiar as putea face asa ceva as vrea cum zice @inferno cunoasterea suprema dar si putere totala asupra oamenilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa ne gindim logic, dupa moarte, ori ajungi in iad unde arzi vesnic, ori in rai unde vei fi fericit, acum: daca ii dau sufletul meu, in iad nu pot face nimic, decat sa tip de durere, asa ca nu prea exista logica in a cere ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stop sunt la un spital de nebuni cumva auzi de vanzari de suflete / tu unde te crezi la piata cu asa oamenii e clar ca inca suntem in copaci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hah :-s.
Toti ar devenii sclavii mei, si in fiecare dimineata m-ar trezi cei 758685789567589 de tipi draguti de la noul meu palat ROZ cu o tava cu caviar si 5876987689789798 trandafiri

| iloveunicorns a răspuns:

Pe Lilith...

| William a răspuns (pentru iloveunicorns):

Tu ai pus raspunsul la misto sau ai probleme cu capul?

| iloveunicorns a răspuns (pentru William):

La mişto mă, chiar mă crezi nebun laughing?

| William a răspuns (pentru iloveunicorns):

Ma astept la orice de la voi.

| GodBlessYou a răspuns (pentru William):

Daca nu te-ai prins ca e la misto, inseamna ca tu esti cel care are probleme...

Răspuns utilizator avertizat
| Ditto a răspuns:

Sa-i lase pe restul in pace - sa se "evapore"

| Claudiuu a răspuns:

Sincer...Nemurire.astfel nu voi muri si nici imi va fi luat sufletul. Original vroiam putere dar nemurirea implica o putere uriasa.
PS:Aoi Bungaku iti spune ceva?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru Claudiuu):

Da,e avatarul meu. Mersi ca mi-ai spus cum se numește ca eu nu prea ma uit la anime. Mai deloc.winking

| Tigrita a răspuns:

Sa nu mai existe.

| iiMonster a răspuns:

Good question.