| paulikeEe a întrebat:

Cum pot sa fac un pact cu diavolul?

18 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Prea multe filme pentru un copillaughing), nu stiu cat de tembel sa fi sa pui intrebarea asta... bai copchile, gandeste putin, Dumnezeu te-a creat in primul rand, ti-a dat viata asta, ti-a dat parinti,...ti-a dat tot ceti trebuie, si tu te gandesti la prosti?
Doar daca vezi intr-un film ca unu face un pact cu diavolu nu inseamna ca si tu poti face un pact cu diavolul.
M-ai lasa filmele in pl.m, ca te faci de ras aici, si deosebeste realul de fantastic, doamhne, nici nu pot sa ma gandesc in ce hal o sa ajungem prin anul 2030.

| Florazul15 a răspuns (pentru heartslow):

La unii ne a dat o viață la mișto și îl mai numești dmz...

| slyde a răspuns:

Iti zic o legenda mi-a povestit azi un coleg la sch un om a iesit la or rascruce de drumuri (o intersectie in forma de cruce) cu o cutiuta si-a pus in ea poza cu el a inchiso a pus-o in pamant a aparut langa el un om negru el a vrut sa fie faimos omul acela ia luat chitara si ia acordato i-a dat-o inapoi a devenit faimos avea o melodie ff ascultata si albume! Dar cand a murit... unde s-a dus? Deci daca vrei iesi la o rascruce de drumuri cu o cutiuta o pui in pamant cu poza ta in ea si astepti nu stiu daca este adevarat n-am facut-o niciodata... sper ca te-am ajutat!

| Giuli123 a răspuns (pentru slyde):

E din Supernatural

| Roses a răspuns:

O data ce o sa faci asta, nu o sa mai scapi niciodata de acest pact, decat cu ajutorul lui Dumnezeu. Nu face chestia asta ca vei suferi extrem de mult...

| Florazul15 a răspuns (pentru Roses):

Dar dumnezeu asta nu e la fel de rău sau chiar mult mai rău că diavolul dacă condamna sufletele să ardă în iad pentru eternitate?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Promite-i niste cărbuni, ca sa-si mentină focul si energia necesară. big grin

P.S. Gaseste sa faci pact cu Dumnezeu, nu cu fortele răului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti vinzi sufletu la draq in schimbul unui lucru trecator din viata.

Răspuns utilizator avertizat
| alexxxu a răspuns:

Nu e ceva imposibil dar mai bine stai cumintewinkingaici in zona mea sunt cateva "vrajitoare"sa le zic asa care au facut prostia..si nu lea mers prea binewinkingbatting eyelashes

| Costin_Valentin_1971 a răspuns:

Eu am facut si regret! Acum ma rog Domnului in fiecare zi sa ma ierte! Stiu ca o sa fiu salvat cand Iisis Hristov va veni a doua oara si v-a scoate toti oameni buni din iad! Daca chiar vrei uite site : http://bucurialuisatan.com/ritualul-de-initiere/

| Florazul15 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

Și cum a fost experiența?

| Georgiana_Ani_2000 a răspuns:

Suntem deja in 2016 dar, nu ar strica sa las comentariul asta aici. Sa zicem ca legenda cu,, cantaretul de blues '' care da... il chema Robert Jonshon a facut un pact in fine cred ca ati vazut aceste articole de care nu aveati habar in serialul,, Supernatural '' sez 2 ep 8 cred sa nu stiu sigur ce episod daca unii ar face asta intr-un serial ai face-o si tu ei s-au insirati din toate povestiile pe care le-am gasit pe net si eu sunt o mare fana a serialului dar sa nu si te urce prea rau la cap am lasat asta aici in caz ca cineva cauta asta cum am ajuns eu sa dau de asta? eram pe site si am cautat ceva la intamplare legat de Supernatural si am dat de tine. Pace happy

| Giuli123 a răspuns (pentru Georgiana_Ani_2000):

Ador Supernatural!

| Giuli123 a răspuns (pentru Georgiana_Ani_2000):

Nu face asta o sa regreti

| DumitruGeorgeta a răspuns (pentru Georgiana_Ani_2000):

M am uitat de 3 ori la serial...♥️♥️

| Mihai_Bogdan_1997_X4QR a răspuns:

Nu stiu era parca vorba de 10 ani sau ceva de genul...documenteaza-te,nu stiu ce sa zic

| Grigorovici_Carmen_1997 a răspuns:

Ba deocamdată ce ai făcut pact cu diavolul nu mai poți face nimic, Dumnezeu byee happy