| anonim_4396 a întrebat:

Daca citesc Secretele întregii vieți aflu secretele vieții și cum funcționează viața și pot sa îmi transform viața în bine prin cunoașterea și aplicarea legii atracției și a celorlalte legi spirituale din Univers? Ce experiență aveți cu cartile astea exceptând capitolul 1 cu care nici eu nu prea sunt de acord pentru că critica religia creștină dar celelalte par a fi interesante am văzut la o răsfoire.
Poate sa îți schimbe viața în bine daca aplici învățăturile practice din carte legate de funcționarea legii atracției? Ma interesează pe lângă medicina și spiritualitatea.E cartea potrivită pentru inițiere în spiritualitate sau recomandati alte cărți? Care?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cu siguranta daca dai bani pe carti de genul asta vei schimba in bine viata cuiva... Numai ca nu a ta, ci a celor care-ti iau banii.

| mentholinks a răspuns:

Desigur. deja esti maestru spiritual.

| Seba2013 a răspuns:

Da ma, aplici o lege si gata esti tare.
Incepe sa studiezi Artele Liberale (Triviumul, Quadriviumul) si fugi de Artele Mecanice, vulgare sau cele care te fac sa pierzi vremea daca vrei sa ajungi savant si sa ne salvezi si pe noi.

Insa daca continui sa faci ce ai facut pana acum, maine poimaine o sa te vad tot asa cu intrebari. Insa daca nu mai stai pe tine si nu mai lasi ca lucrurile sa contiune asa, ci crezi in tine si ai vitejie doar atunci vei putea sa intelegi Legea de CAUZA SI EFECT. Cand o intelegi...o sa ajungi la solutia problemelor tale.

Este o nebunie să faci același lucru mereu și așteptând să obții rezultate diferite. Dacă doriți rezultate diferite, nu faceți același lucru. Albert Einstein