| WhatheWow a întrebat:

Daca Dumnezeu nu S-a nascut odata cu Universul, care era rolul Lui si al ingerilor inainte de creatia acestuia, mai pe intelesul vostru, ce faceau Ei atunci, cu ce se ocupau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista timp in cazul divinitatii. Acesta a fost creat odata cu universul.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cu ce se ocupau? Pai faceau proiecte, schite, adunau materiale ce urmau sa fie folosite etc.Cu asta se ocupau. Daca vrei sa construiesti ceva o cladire vrei ca acea cladire sa apara ea asa sa se construiasca singura si dupa sa apara si muncitorii? Mai intai ai nevoie de constructor si el va construi acea cladire in cazul nostru universul.

| WhatheWow explică (pentru relian):

rolling on the floor

| tinerelul a răspuns:

De ce pui astfel de intrebari? Vrei raspuns? De ce nu te duci inainte in mormant ca sa intrebi direct?

| relian a răspuns (pentru WhatheWow):

Razi de ce iti aduci aminte sau ce motiv ai? Cred ca stii cine ride de ce isi aduce aminte nu? Sau rizi asa sa te afli in treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi in Dumnezeu? Ms pentru funda.

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt ateu dar mai "filosofez" pe tema! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Okhappy

| Și_Atât_Mihăiţă_1991 a răspuns:

Nu exista timp in care s-a nascut a existat din totdeauna