| HoovusPiratus1 a întrebat:

Dacă Dumnezeu spune să-ți iubești dușmanii...
De ce are dușmanii săi parte de tortura pentru eternitate in iad?

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

laughing laughing trebuie sa primesti funda.

16 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Pentru ca ii iubeste un pic mai facuti?!

| halogen001 a răspuns:

Pentru ca in cartea cu povesti nimic nu este adevarat, nimic nu e serios, nimic nu e drept, nimic nu e cinstit, nimic nu este bun, nimic nu este ce ar trebui sa fie. E totul pe invers, pentru prostirea naivilor nestiutori.

| Florin9Florin9 a răspuns:

El nu are dușmani,

Doar oameni care îl rasing, și Dumnezeu le dă ceea ce au vrut o existență depărtată de El (iadul).

| SilentRain a răspuns:

E bulangiu, va spun eu!

| marinaru777 a răspuns:

Pt ca toti au ales raul avand liberul albitru. Cei rai sa nu uitam ca erau ingeri la inceput dar unul din ei fiind faptura a vrut a
sa fie mai mare decat Creatorul.

| badpanda a răspuns:

Trebuie sa faci ce zice popa nu ce face el.Asa este si cu seful ala mare.

| NotNamed a răspuns:

Pentru ca astea sunt povesti puerile, primitive de adormit copiii. Povestile nu sunt facute ieri pentru a fi gandite in detaliu. Astia de acum 2000 de ani nu stiau ei de detalii, totul li se parea credibil.

| HoovusPiratus1 explică (pentru SilentRain):

Adevarat

| HoovusPiratus1 explică (pentru NotNamed):

Adevarat.

| HoovusPiratus1 explică (pentru halogen001):

True!

| NotNamed a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

≈)))) tu ce parere ai ateule?

| HoovusPiratus1 explică (pentru NotNamed):

Ii Multumesc Lui Dumnezeu ca sunt ateu =)

| HoovusPiratus1 explică (pentru NotNamed):

Ai dreptate =]]

| NotNamed a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

F*ck...nu mi.am dat seama ca tu ai pus intrebarea laughing

| HoovusPiratus1 explică (pentru NotNamed):

Ok normie =]

| AndrElle a răspuns:

Să iubești dușmanii pentru tine. Pentru că dacă îți iubești dușmanii și ierți greșelile lor. Accepți și ai un suflet bun. Ajungi mai sus decât ei. Ei își vor Raul. Dacă sunt răi, înseamnă că vor să ajungă în iad.