| WeLoveTheDeviI a întrebat:

Daca Mos Craciun nu exista, atunci Polul Nord este o halucinatie?

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Daca Mos Craciun nu exista, atunci Polul Nord este o halucinatie?==nu văd legătura?
Polul nord este ceva real!

April
| April a răspuns:

Din clasa intai,sau chiar de la gradinita, stim ca nu se aduna merele cu perele; Mos Craciun e o idee, frumoasa ce-i drept, dar doar idee, ceva abstract, pe cand Polul Nord e un loc concret,"capatul cel sus pe harta"al planetei numita Pamant.Mos Craciun exista doar in inchipuirea noastra, pe cand la Polul Nord orice calator cutezator poate ajunge.Numai bine.

| alexandra2859 a răspuns:

Cati ani ai?

| Andrei7520152 a răspuns:

Esti prost? cum sa nu existe?!

| martzian a răspuns:

Off, mai bine ziceai de Laponia in loc de Polul Nord! happy

| 2k a răspuns:

Pune mana pe carte de geografie. Legat de Mos Craciun cauta pe google o sa gasesti o gramada de povesti, basme, poezii si cantece despre el.