| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Daca noi oamenii facem fapte bune pe pamant si ne ducem la biserica si ne rugam si cand murim nici macar nu mergem in paradis? V-ati gandit vreodata ca religiile ar putea fi doar niste minciuni in care noi credem? V-ati gandit vreodata ca poate Dumnezeu nici nu exiata si tot ce scrie in biblie, coran sunt scrise doar de poeti?

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai normal ca nu ajungi in paradis, daca doar faci fapte bune si mergi la biserica. N-ai zis nicaieri de dat bani la biserica. Nenea Dany nu iti pune pile pe fapte bune.
Si nu cred ca sunt scrise de poeti alea, pentru ca sunt basme, nu poezii.

| MPersephone a răspuns:

Eu mereu am spus ca religiile sunt minciuni, indiferent daca tu crezi in Dumnezeu sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit ca multi oameni au creierul de cartof si nu inteleg o iota din religii si scopul lor.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Daca" si cu "Poate", au început sa înnoate. Daca, " Daca" nu era, poate, "Poate" se-nneca! Cam așa suna toate întrebările pe care le puneți la aceasta categorie, voi ateilor. Daca ați dori sa aflați daca exista Dumnezeu ar trebui sa va întrebați doar, cum a apărut tot ceea ce exista si răspunsul vi-l dați singur. "Nu putea sa apăra fara un 'arhitect'supranatural care Biblia il numește Dumnezeu."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice lucru în care crezi este parțial minciună, unele mai mari, altele mai mici.

| Atlantic007 a răspuns:

Tot ce e posibil.

| Holiday a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

"Daca ați dori sa aflați daca exista Dumnezeu ar trebui sa va întrebați doar, cum a apărut tot ceea ce exista..."

De fapt intrebarea corecta e "Cum a aparut spiridusul?".

| Celcestietot a răspuns:

Exista Dumnezeu, iar daca te gandesti la dovezi, acestea sunt cu nemiluita. Pe langa ca esti o persoana buna, fara credinta in Iisus si Iahve nu poti ajunge in Rai.

| Octavian199 a răspuns:

Corpurile noastre ajunga hrana pentru bacteria si vierm.Sufletul nu exista.

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dovezi,ceva?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Ti-am mai raspuns la asa ceva...

| Octavian199 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cu nici o dovada.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu asta am raspuns...