| anonim_4396 a întrebat:

Dacă numărul fiarei este 666, care este numărul lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Numarul lui Dumnezeu este numarul 7
Numărul 7 este propriul număr al lui Dumnezeu și este asociat cu desăvârșirea și perfecțiunea divină. Devine evident pentru majoritatea celor care citesc Scripturile că numărul 7 este cel mai semnificativ număr din toate Scripturile.

http://www.fillthevoid.org/Apologetics/number7MikeHoggard.html

6 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

666 e doar un numar ca oricare altul.
Nu mai puneti semnificatii religioase in absolut ORICE.

| mentholinks a răspuns:

Nu are nevoie Dumnezeu de un numar. Si 666 este tot al lui Dumnezeu fiindca El l-a inventat. Totul apartine lui Dumnezeu. Nu va mai lasat prostiti de babe.

| Lukasssz a răspuns:

Nu exista Dumnezeu /Satan, treziti-va OAMENI BUNI!

| oglindasultanului a răspuns:

In romana nu-s destule detalii aici https://en.wikipedia.org/wiki/Last_supper dzeu era al13lea.

| TheStrategist a răspuns:

Numărul 7 e numărul lui Dumnezeu.