| anonim_4396 a întrebat:

Daca te sinucizi din curiozitate se mai considera pacat?

Răspuns Câştigător
| ReeaRissa a răspuns:

Evident !

51 răspunsuri:
| alalexandra a răspuns (pentru anonim_4396):

Cucarachaalien daca chiar te arde si nu mai ai rabdare eu zic ca scopul scuza mijloacele!

| ioana1704 a răspuns:

Sinuciderea este considerat de biserica un pacat, dar nu e in stare sa faca deosebirea intre cei bolnavi si cei disperati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.curiozitatea inseamna cautare, cauti pe Domnul? poti sa o faci.dar Dumnezeu este in ceruri.calatoriile lungi se fac cu mijloace rapide.deci poti urca pe o butelie si da-i foc.iti da seama ce sfarsit apoteotic? cat eroism.imi dau lacrimile de cum o sa fii mentionat in istorie.si Elodiat.pe zero tv.

| FataTPUpunctRo a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Dumnezeu n-a spus sa nu faci dragoste.din contra, el a spus sa dam nastere copiilor.

| IrinaIvashkov a răspuns (pentru FataTPUpunctRo):

Scuze, am omis un detaliu se sp ca e pacat sa faci copii necasatorit!

| alin192792 a răspuns (pentru Jadis):

Da e pacat! Intelege ca nu ai dreptul sa ti-o iei si nimeni nu are drepul sa faca asta! Uite, incearca sa vezi de unde vine problema si incearca sa o rezolvi. Nu zi: "nu se poate"! Da-ti interesul! Vorbeste sincer cu Dumnezeu din toata inima ta... ai sa vezi ce usurat te vei simti!

| alin192792 a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Da, si sa faci dragoste e pacat! daca faci in afara casatoriei! Si e pacat si daca il platesti pe unu sa te omare!

| ReeaRissa a răspuns:

Omule... ce ai baut? Esti batut in cap? Cum Doamne iarta-ma sa intrebi asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ReeaRissa):

Sa inteleg ca este pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ReeaRissa):

Bine. Atunci o sa incerc sa-mi astampar curiozitatea.

| alalexandra a răspuns (pentru anonim_4396):

sad pacat vroiam sa imi spui si mie cum a fosttongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru alalexandra):

Ar fi trebuit sa te bantui dupa aceea si nu cred ca ti-ar fi placut :p

| AdeJustMe a răspuns:

De ce n-ar fi?

| BibiBri a răspuns:

Normal!

| KeepCalm a răspuns:

Nu prea ai cum sa te sinucizi din curoizitate...Cine ar face asta inseamna ca a vrut sa vada ce se afla in spatele mortii si cred ca se considera pacat pentru ca:"Dumnezeu iti da viata, El ti-o ia"

| KeepCalm a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea asta te-a pus sa o spui chiar cel de jos.Asta cred

Răspuns utilizator avertizat
| stefan9516 a răspuns:

Bai, voi sunteti tampiti, nu vedeti ca isi bate **** de voi, cum sa te sinucizi din curiozitate?! Nici sor-mea nu-i asa de proasta. laughing

| ClaudeliaBF a răspuns:

Cel mai mare.

| Creiot a răspuns (pentru KeepCalm):

Si daca eu rog pe altcineva (Dumnezeu) sa ma omoare mai e pacat?

| Americanu_Ionutz_1990 a răspuns:

Se considera dar mai conteaza si motivul pentru care te sinucizi. Daca te afli intr-o situatie din care nu mai ai scapare in nici un fel mai bine te sinucizi decat sa ajungi un boschetar umilit de toata lumea...