| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca ii spui psihologului ca ai incercat sa te sinucizi, ca te tai si ca inca vrei sa te sinucizi? le spune la parinti suna la un centru de psihiatrie sau?

de curiozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

"ca ai incercat sa te sinucizi, ca te tai si ca inca vrei sa te sinucizi" Este datoria psihologului să informeze părinții. Copilul respectiv are o perioadă foarte stresantă cauzată de anumiți factori. Psihologul și părinții trebuie să colaboreze în beneficiul copilului.

| AdinaanidA a răspuns:

E de preferat sa-i spui. Aia e meseria lui, sa te ajute.

| gshdyxdjs a răspuns:

Cel mai probabil ar incerca sa ajute pentru ca na, e psiholog. si daca nu il rogi tu sa nu le spuna parintilor sigur o va face.
iar dupa parintii probabil o sa te puna pe medicamente.

fara centru de psihiatrie. e prea putin probabil.

| OanaWxW a răspuns:

Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care trebuie discutate si intr-un final evitate...Dar daca e prea tarziu atunci acel sau acea are probleme psihice sau mentale. Sper ca te.am ajutat^.^

| Veverita229 a răspuns (pentru OanaWxW):

Si ce legatura are cu ce am intrebat eu?