| anonim_4396 a întrebat:

Daca te sinucizi din curiozitate se mai considera pacat?

Răspuns Câştigător
| ReeaRissa a răspuns:

Evident !

51 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Incerca, dupa spune-ne si noua.

| Varahil a răspuns:

Era,odata,o replica celebra intr-o piesa de teatru, care s-ar potrivi perfect cu intrebaqea ta: "sa nu te prind ca te sinucizi, ca te omor!":-D

| DorelSudoru a răspuns:

rolling on the floorCum sa te sinucizi din curiozitate ma?laughingMake my day

Răspuns utilizator avertizat
| Jadis a răspuns:

Se pare ca orice in ziua de azi se considera pacat. Ce.acum nu mai faci nimic ca e pacat?

| MrSpooky a răspuns (pentru Jadis):

Nu este pacat daca iti tii gura

| KeepCalm a răspuns:

Nu prea ai cum sa te sinucizi din curoizitate...Cine ar face asta inseamna ca a vrut sa vada ce se afla in spatele mortii si cred ca se considera pacat pentru ca:"Dumnezeu iti da viata, El ti-o ia"

| Creiot a răspuns (pentru KeepCalm):

Si daca eu rog pe altcineva (Dumnezeu) sa ma omoare mai e pacat?

| IrinaIvashkov a răspuns:

Bună

Da, într-adevăr astăzi multe lucruri sunt păcate. Doamne adică, mai nou să faci dragoste e păcat nu mi se pare prea corect știți așa nu s`ar mai naște nimeni. Oricum sinuciderea de orice fel e pacatff mare, dar dacă chiar vrei să mori fără să faci păcat plătește pe unul să te omoare. Sau mai bine rămâi așa cum te-a facut Dumnezeu

| FataTPUpunctRo a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Dumnezeu n-a spus sa nu faci dragoste.din contra, el a spus sa dam nastere copiilor.

| IrinaIvashkov a răspuns (pentru FataTPUpunctRo):

Scuze, am omis un detaliu se sp ca e pacat sa faci copii necasatorit!

| alin192792 a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Da, si sa faci dragoste e pacat! daca faci in afara casatoriei! Si e pacat si daca il platesti pe unu sa te omare!

| ReeaRissa a răspuns:

Omule... ce ai baut? Esti batut in cap? Cum Doamne iarta-ma sa intrebi asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru ReeaRissa):

Sa inteleg ca este pacat?

| anonim_4396 explică (pentru ReeaRissa):

Bine. Atunci o sa incerc sa-mi astampar curiozitatea.

| alalexandra a răspuns (pentru anonim_4396):

sad pacat vroiam sa imi spui si mie cum a fosttongue

| anonim_4396 explică (pentru alalexandra):

Ar fi trebuit sa te bantui dupa aceea si nu cred ca ti-ar fi placut :p

| ReeaRissa a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident !

| klau95 a răspuns:

Ai decat o viata si daca vrei sa te omori ajungi in iad cu siguranda nu mai dati stupid si nefolositor degaba cand auziti de ceva legat de D-zeu...acceptati asta e viata e asa cum e.

| Jadis a răspuns (pentru klau95):

Pai se de unde sti tu ca ajungi in iad? Nu lua ca o prostie intrebarea mea dar...chiar nu a fost nimeni acolo ca sa confirme...Eu iau lucrurile logic. Daca tu iti poti sustine argumentul cum ca ajungi in iad eu te ascult cu placere big grin

| alin192792 a răspuns (pentru Jadis):

Viata e un dar de la Dumnezeu! e pacat strigator la cer sa iti iei viata pe care Dumnezeu ti-a dat-o... asa a facut si Iuda si multi altii!

acum te intreb eu : chiar Te simti pregatit sa mori? Esti sigur ca dupa tot ce ai facut vei ajunge in imparatia lui Dumnezeu? TRAIESTE-TI VIATA IN CURATIE SI DUPA VOIA LUI DUMNEZEU SI NU TE MAI PROCUPE PE TINE CUM E IADUL. ca sunt convins ca nu vrei sa mergi sau sa vezi cei acolo.

| Jadis a răspuns (pentru alin192792):

Sunt sigura ca el glumeste. Alin... dar daca o persoana sufera foarte mult si nu isi mai suporta viata si si-o ia...si atunci e considerat pacat?

| alin192792 a răspuns (pentru Jadis):

Da e pacat! Intelege ca nu ai dreptul sa ti-o iei si nimeni nu are drepul sa faca asta! Uite, incearca sa vezi de unde vine problema si incearca sa o rezolvi. Nu zi: "nu se poate"! Da-ti interesul! Vorbeste sincer cu Dumnezeu din toata inima ta... ai sa vezi ce usurat te vei simti!

| ioana1704 a răspuns:

Sinuciderea este considerat de biserica un pacat, dar nu e in stare sa faca deosebirea intre cei bolnavi si cei disperati!

| MrSpooky a răspuns:

Da este

| ch0c0latemix a răspuns:

Ohh da...atat timp cat Dumnezeu iti da viata nu ai dreptul sa ii pui tu capat. daca intelegi ce vreau sa spun.

| Rapplex a răspuns (pentru ch0c0latemix):

Dar ai dreptul sa iei viata altor vietati(tot de la D-zeu au viata), doar pentru ca sunt mai "proaste" decat noi.

| maria4567 a răspuns:

Da este un pacat, pentru ca se spune ca iti dai singur trupul la satana

| CrazySunshine a răspuns:

Da! Pentru ca D-Zeu nu ne-a dat sa traim doar ca sa ne sinucidem din curiozitate. El ne da viata el ne-o si poate lua.

| Seby80 a răspuns:

Dupa parerea mea, daca mori sau daca te sinucizi, viata se inceteaza si nu mai existi, simplu, adica exact ca un animal, acum este acum nu mai este... Nu stim daca viata de apoi poate fi existenta sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca este un pacat oricum ajungi in iad...dar ce aveti mah de puneti intrebari despre sinucidere? au mai fost unii care au pus tot o intrebare gen ca a ta...nu pot sa va inteleg sincer.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu despre altii. Eu sunt mai curios din fire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.curiozitatea inseamna cautare, cauti pe Domnul? poti sa o faci.dar Dumnezeu este in ceruri.calatoriile lungi se fac cu mijloace rapide.deci poti urca pe o butelie si da-i foc.iti da seama ce sfarsit apoteotic? cat eroism.imi dau lacrimile de cum o sa fii mentionat in istorie.si Elodiat.pe zero tv.

| Madaliinaaa a răspuns:

Nu ar trebui sa incercam sa ne sinucidem mai ales din curiozitate! Un om si-a dat viata pentru tine, sau ai uitat? thinking Normal ca e pacat, omul acela care a murit ti-a inmanat tie viata lui. Si tu cand o sa mori o sa dai viata ta altcuiva straight face Parerea mea. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMercer a răspuns:

Normal ca da! Oricum daca te sinucizi ajungi in iad!

| AdeJustMe a răspuns:

De ce n-ar fi?

| stefan9516 a răspuns:

Bai, voi sunteti tampiti, nu vedeti ca isi bate **** de voi, cum sa te sinucizi din curiozitate?! Nici sor-mea nu-i asa de proasta. laughing

| Cosmyn96 a răspuns:

Probabil ca da, nu prea stiu...

| junny a răspuns:

Oricum se sinucide o persoana, este considerat cel mai mare pacat! Nu conteaza motivul

| Jadis a răspuns (pentru junny):

Si de ce crezi u ca sinuciderea poate fi considerata pacat? cica dumnezeu te pedepseste pentru asta trimitandu-te in iad. Ai fost u acolo ca sa ne zici daca e adevarat sau nu?

| klau95 a răspuns (pentru Jadis):

Mai omule e logic... daca ai decat o viata.

| junny a răspuns (pentru Jadis):

Eu nu am zis nimic de iad... ziceam doar ca este pacat, indiferent de motivul sinuciderii

| ClaudeliaBF a răspuns:

Cel mai mare.

| antonyo14 a răspuns:

Eu stiu ca ie pacat chia rdaca o faci din curiozitate dar poti sa incerci dca te macina curiozitate

| BibiBri a răspuns:

Normal!

| Americanu_Ionutz_1990 a răspuns:

Se considera dar mai conteaza si motivul pentru care te sinucizi. Daca te afli intr-o situatie din care nu mai ai scapare in nici un fel mai bine te sinucizi decat sa ajungi un boschetar umilit de toata lumea...