| anonim_4396 a întrebat:

Cand nu este pacat sa te sinucizi?

27 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Acum, da-i bataie

| RAY a răspuns:

Esti tanar desi sinuciderea e o prostie, sunt uni care nu vad lumina zilei si nu se gandesc la asa ceva, o ducem prea bine, asta e motivul unor asemenea aiureli, ce sinucidere, traieste viata

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca stii engleza te asteptam in comunitatea noastra mgtow, oferim sprijin emotional

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti prea prost ca sa realizezi, ca nu-ti va duce nimeni lipsa.

| Freya1 a răspuns:

In orce situatie este pacat daca te sinucizi

| mentholinks a răspuns:

In Biblie nu este specificat nicaieri ca ar fi pacat.

| GoldenZenith a răspuns:

De ce? Nu te plac nici pe tine femeile și crezi că viața ta s-a încheiat aici din cauza asta?
sad

Răspuns utilizator avertizat
| HazelEyes77 a răspuns:

E un pacat mare si nu exista nici o scuza sau motiv s o faci. Viata e un dar de la Dumnezeu si trateaz o ca atare deoarece numai el are dreptul s o ia. Oricat de greu ti ar fi la un moment dat tot se vor gasi solutii la probleme...Fii puternic si increzator

| Caro34 a răspuns:

Pacat e mereu! Nu ai voie sa-ti iei singur viata; ea ti-a fost data cadou din Iubire! D-zeu a trimis singurul Lui Fiu pentru noi, sa fie răstignit si sa moara in chinuri groaznice ca noi sa fim salvati din păcatele noastre. Ai curaj sa arunci la cosul de gunoi Iubirea divina pentru o secunda de nebunie? Mai gândește-te! Numai bine!

| Vvistula a răspuns:

Nu te sinucide

| CleanHeart a răspuns:

Ii pacat si cand te gandesti la asta dapai sa intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu este, dar trebuie sa fii o persoana lasa, slaba.Nu asa scapi de probleme, ci le infrunti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereulaughing

| FoxyM a răspuns:

Cand te ucide cineva nu este păcat pentru tine.Dar nu se pune daca rogi pe cineva sa te omoare.Lasa prostiile si bucura-te de viata, ai timp pentru o iubita.

| cyupaku a răspuns:

Pacat de moarte arzi in fundul iadului, ce ganduri sunt acestea pentru un tanar?

| OneReason a răspuns:

Nu e pacat daca te omoara ''altcineva'' tot sinucidere se numeste daca ii spui cuiva sa te ucida si dupa il platesti,

| Lawrrrr a răspuns:

Fratee, nu fii prost. Ai incredere si du-te la in psiholog, n-ai idee cat de mult te poate ajuta vorbitul cu o persoana, mai ales cu una care se pricepe. Viata e frumoasa si merita traita!

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Absolut toate pacatele se iarta, in afara de sinucidere

| mgtow a răspuns (pentru NevermindXEXEXD):

So crezi tu, violu si moartea ucidere adica se numara printre pacatele neiertabile de dumnezeu

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Niciodata.
Cel mai mare pacat e sa te sinucizi, din spusele profesoarei mele de religie, si parintelui meu (nu mama sau tata)

| Andreica_Bogdan_2000 a răspuns (pentru Seewk_Skrool_1985):

Am vazut undeva ca daca te-ai nascut cu boli cerebrale ti se iarta pacatul sau ti se fac rugaciuni, boli cerebrale cum ar fi:schizofrenia, dementa.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns (pentru Andreica_Bogdan_2000):

Nu conteaza, pacatul sinuciderii se aplica la orice persoana, chiar daca are dementa, schizofrenie, si ce o mai avea el.

| Skifer a răspuns (pentru Andreica_Bogdan_2000):

Cand nu stii ce faci, da. Daca tu te-ai sinucis fara vointa ta, atunci nu e pacat. Ce vreau sa spun este ca daca ai vreo boala care te-ar face pe tine insati sa te sinucizi fara ca tu sa ai posibilitatea de a face ceva atunci nu e pacat. In rest, pacat. Apropo, am mai vazut o intrebare de la tine cu depresia. Incearca sa vizitezi un psiholog neaparat, prietene, crede-ma ca te ajuta enorm.

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Eu spun sa te gandesti, mai bine nu merita sa te sinucizi din cauza Ca Ti s-a intamplat ceva nasol, asa e in viata cazi Trebuie sa te ridici, Mi s-a intamplat de multe ori ca sa ma ridic mi-au trebuit 2 anii de zile sa realizez ca viata se duce imediat daca nu o traiesti nu mai apuci sa te distrezi sa iti faci sperante

| danielaabalan a răspuns:

Atunci când ai probleme mintale, eu așa am auzit dar nu e sigur. Dragule, din câte observ tu ești perfect normal și nu ai nici măcar vreo boală mintală așa că să nu te gândești să faci vreo prostie pentru că cum ai spus și tu: E păcat plus că o să regreți.

| Poison21 a răspuns:

Corect este: intotdeauna este pacat sa o faci. Nu merita.