| SaveTheNature a întrebat:

Daca ti s-ar oferi posibilitatea sa alegi, una din cele 3 variante ce ai alege intre:

a) Sa nu te fi nascut
b) Varianta actuala, sa traiesti pana in 100 de ani, si apoi sa mori( si sa ajungi in rai, sau nicaieri(daca esti ateu ) ).
c) Sa traiesti o eternitate pe pamant.?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Sa traiesc o eternitate in cer.

29 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sa traiesc etern, pe pamant. Vreau sa vad cum evolueaza totul, nu stiu de ce multi spun ca te plictisesti daca traiesti prea mult laughing

| Mădă0611 a răspuns:

B, cu destinatia *nowhere* (mort creierul, moarta persoana mea).

| Aditzza213 a răspuns:

Uneori mi-as dori varianta a, dar mai buna e "Varianta actuala" adica b! happy

| RAY a răspuns:

B sa nu fi cunoscut Romania in viata mea asta e cea mai importanta dorinta asta mi-as dorit sincer

| GRs a răspuns:

C)
Atata timp cat nu imbatranesc de la o anumita varsta.

| SaveTheNature explică (pentru RAY):

Emigreaza fiule. Lumea e atat de mare. Dar viata e pe dos. Eu imi doream sa nu plec niciodata. Si am stat vreo 7 ani prin strainatate in Anglia, Italia si Suedia.
Si acum sunt in Romania, si imi place atat de mult ( mai ales cainii vagabonzi, si lumea care ma analizeaza din cap pana in picoare in autobuz, boschetarii, gumele de mestecat de pe asfalt etc.Adica tot ambientul asta colorat. Si mai ale LIBERTATEA frate.
In strainatate esti inrobit banilor fie ca vrei fie ca nu.

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da ai dreptate ma plang prea mult, atunci aleg c, mi-as dori sa stiu ce va descoperi stiinta peste o suta, mie, milion, miliard de ani asta as vrea sa stiu

| Thisisthepowerofscience a răspuns:

Sa traiesc o eternitate pe pamant.
Vreau sa vad cum cade religia.
Sau mai bine, vreau sa vad cum evoluează lumea, daca cunostintele acumulate in timp o vor construi sau o vor distruge.

| Calininio a răspuns:

C) cu siguranta

| M25M a răspuns:

Varianta actuala.

| 3xfemeie a răspuns:

Eu ma gandeam sa propun o varianta "d", dar ai spus-o tu. rolling on the floor

| TheSlenderMan a răspuns:

Dar eu deja sunt nemuritor. Prindeam copii in padure inca de dinainte sa se inventeze aparatul foto si inca tot asa arat ca atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B... e mai usor asa decat sa infrunt toate greutatile vietii!

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Thisisthepowerofscience):

Pai sigur o sa apara noi religii...
Dar totusi,cred ca in viitorul mai mult sau mai putin indepartat,nu vor mai ramane decat cativa paduchi ai religiilor,ascunsi in vreo caverna, uitati...
Daca nu vor disparea treptat religiile, inseamna ca nu evoluam, ca specie rationala, constructiva.I think...

| SaveTheNature explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca dispare credinta dispare speranta. Si boala sec 21 -depresia va pune stapanire pe intreaga planetahappy

| William a răspuns:

A treia varianta este imposibila.

| LoveToHate a răspuns:

A.

| BeastMaster a răspuns:

Sa traiesc o eternitate pe pamant.

| Elial a răspuns:

B

| KaterinaPetrova a răspuns:

C) ...si sa fiu vampirrolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege varianta d. Sa nu ma fi nascut pe Pamant. As fi vrut sa ma nasc in sanul altei civilizatii. Dar ca sa-ti fac pe plac, si sa aleg una dintre variantele tale, aleg varianta a. De ce? Totul sau nimic

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

C si aceasta pentru ca e promisiunea Bibliei, sa traim vesnic pe un pamant paradiziac.Isaia65:20-25,Psalmi37:9-11,Matei5:5,Apocalipsa21:3,4

| SaveTheNature explică (pentru KaterinaPetrova):

Te-ai uitat prea mult la twilightlaughing)

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Varianta C. deoarece asta e speranta ce o ofera Biblia cu privire la viitor. Psalmul 37:29: Cei neprihaniti vor stapani tara si vor locui in ea pe vecie.

| WR104 a răspuns:

Varianta A, B si C sunt pentru oameni plictisitori sau si egoisti.

| CryChristiAN a răspuns:

Eternitate-n cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa traiesc o eternitate pe pamant, fara sa imbatranesc...de sigur. love struck

P.S. Stiu ca este imposibil. crying