| GEORGEL2012 a întrebat:

De cat timp nu ati mai fost la biserica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acum aprox. 6 ani.

23 răspunsuri:
| Dramione69 a răspuns:

De ieri

| GEORGEL2012 explică (pentru Dramione69):

Si cat ai stat?

| GEORGEL2012 explică (pentru anonim_4396):

Poftim? cum asa:? dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftiți.

Uite așa
Frumos,
Elegant,
Cât de cât.

Deoarece pentru că fiindcă încet, încet,
credința o dispărut.

| Iunix a răspuns:

De când eram în generală și mă obliga profesoara de religie să merg, că altfel mă ascultă și nu îmi pune 10. Adică, de acum 4 ani. Și nici nu o să mai merg vreodată, am lucruri mai importante de făcut.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Credinta nu a disparut, ea inca exista si va exista mii de ani incolo, alta e problema, oamenii nu mai cred in nimic, dar si mai amuzant este faptul ca ei credeau, de la credinta au trecut la ateism, nu s-a nascut nimeni ateu. Tu de exemplu, prin simplul fapt ca te duceai la biserica te facea automat credincioasa, indiferent pentru ce eveniment. Ti-o spune Drimmero.

| Dramione69 a răspuns (pentru GEORGEL2012):

Doar o ora, pentru ca am fost la Moastele Sfantului Ioan Cel Nou si era foarte aglomerat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

''ca ei credeau, de la credinta au trecut la ateism, nu s-a nascut nimeni ateu''
Nu aveai cum să știi tu de existența lui Dumnezău încă din momentul în care ai ieșit pe gaură. Te-ai născut fără nimic.
Pur și simplu te-ai născut în familia x care este creștină ortodoxă și a fost și normal să ți se impună acea credință.
Nu ți s-a dat oportunitatea să alegi ceea ce să crezi.
''Tu de exemplu, prin simplul fapt ca te duceai la biserica te facea automat credincioasa''
-Adevărat grăiești, am fost credincioasă, dar ''încet, încet, credința o dispărut ''.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai facut altceva decat sa-mi aprobi mie spusele, bwuahahah. Uite, eu sunt crestin ortodox, dar judec alte religii sau conceptii religioase, nu sunt nici fanatic religios, doar imi respect religia si sarbatorile. Si eu ma duc la randul meu destul de rar la biserica, dar nu asta te face credincios si umil in fata lui Dumnezeu, ci mila fata de ceilalti.

| UnBroken2016 a răspuns:

Au trecut cam 9 ani.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu se naste nici dracu religios. Daca nimeni nu iti indesa pe gat credinta lor tampita acum nu aveai nici o religie. Gandeste inainte sa spui prostii

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa domne, spune-i nu tacea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Hodorogule, mai usor! Nu se naste nimeni ateu, nu mi-a indesat nimeni nimic, a fost alegerea mearolling on the floor))). Au trecut 9 ani de cand nu mai esti credincios, zici? Asa cum nimeni nu se naste cu vreo conceptie religioasa, la fel de bine nu se naste nimeni ateu, astea sunt dobandite in timp/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca stau sa ma gandesc inapoi, nu am fost niciodata religios. Cand ma rugam sau beau apa aia imputita, o faceam ca asa imi zicea bunica mea, "mare religioasa". Nu e ca " credeam in ceea ce faceam. Cat despre "alegerea ta", mda. TU ai ales sa crezi in prostiile alea dar nu e ca te-ai nascut cu ele. Ce va place sa mai mintiti la multi cu " eu am ales". PE DRACU. Mai era aici Kordutz care spunea de copilul lui ca are 4 5 ani si deja masa (religioasa fiind) ii atrage app ca nu se inchina cand trece pe langa o biserica. Asa a fost si la mine si la voi toti dar e mai bine sa spui ca " am ales" decat sa spui ca ti-a fost indesata pe gat. Multi au vazut adevarul, multi preferasa nu il vada.

| milan9 a răspuns:

De dimineata nu a trecut chiar mult timp... happy

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Bunicamea: -tu mergi in general la biserica?
eu: doamne fereste!
big grin

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Vreo 15 ani. si mi-a mers din ce in ce mai bine de cand nu am mai vizitat biserica.

| sublime89 a răspuns:

De peste 6 ani. Asta nu inseamna ca atunci cand mergeam eram si religios.

| KodrutZ a răspuns:

De vreun an si ceva, de la cununia lu' nashu'.

| Mayhem666 a răspuns:

De cand am devenit ateu, adica de aproximativ un an, si ala a fost ultimul an in care... stai! La biserica in interior, sau exterior? In interior nu am mai fost de cand am devenit ateu, dar in exterior am fost azi, cand cautam pokemoni laughing Eram in afara peretilor exteriori adica, nici macar nu am intrat in curtea bisericii, eram in afara portilor ca acolo era pokestopul (sau cum se numeste) laughing. Erau chiar doua pokestopuri (sau cum se numesc) acolo, dar nu prea stiu de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu mai am voie sa pun piciorul in biserica. Ultima data cand am fost am facut o icoana sa planga.

| AFR81 a răspuns:

N-am mai fost de cateva saptamani. Dar, de ce intrebi? Conteaza? laughing

| Piratul10 a răspuns:

O săptămana