| piti_2627 a întrebat:

Dupa cat timp ai voie sa intri in biserica daca ai facut sex?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu consider ca sexul este un pacat.
Doamna noastra profesoara de religie considera ca sexul este un pacat cand se face din placere si nu din dragoste pentru procreare.
Mie mi se pare normal ca in Casa Domnului sa intri cand ai nevoie, cand vrei sa ii multumesti Domnului, cand simti nevoia.
Suntem fii Domnului, suntem bineveniti mereu.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 24 de ore. Se consideră că ești pângărită dacă în noaptea premergătoare mersului la biserică faci dragoste, de asemenea și când faci pomană sau botez ori cununie, este la fel.
Pa, pa.

| leonardo a răspuns:

Pffff...ce intrebare.
Pai cum sa intri daca nici n-ai iesit?

V-ati prins? happy

| Bubuuuu a răspuns:

Nu exista vreo regula scrisa undeva. Poti sa mergi la biserica pentru ca suntem bineveniti happy, doar fetele cand sunt pe rosu nu au voie sa intre in biserica, asta este pacat.

| toxik a răspuns:

Poti sa intrii cand vrei tu in biserica.winking. de aia se si numeste" casa lui dumnezeu "

| Lollipopy a răspuns:

In seara de inviere am facut sex apoi am fost la bisericahee hee

| SkyZ0 a răspuns:

1 Saptamana tongue

| Vladuthz a răspuns:

Daca consideri ca sexul este un pacat inseamna ca esti prea batut in cap

| wolder a răspuns:

Nu exista nicio astfel de legelaughing

| noemy_9625 a răspuns:

Poti intra oricand ca doar nu o sa stai acasa de frica lu popa... poate si el face inainte de a merge la slujba aia a lui