| anonim_4396 a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu relatia sexuala?

8 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Pai altfel cum ne mai inmulteam?
cu degetu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a ne putea înmulţi. Dacă nu ar fi creat-o, nu ne-am fi putut înmulţi şi nu ar ma exista nimeni pe pământ.
Pa, pa!

| Dana211 a răspuns:

Pentru perpetuarea speciei

| revelatia2003 a răspuns:

Strict pentru perpetuarea speciei... dar noi oamenii, din pacatul nostru, l-am transformat in placere, ceea ce este impotriva legii firesti a sexualitatii.

| cristi202 a răspuns:

Interesant e ca toti au raspuns ca relatia sexuala e pentru perpetuarea speciei, insa niciunul nu a spus de ce ar vrea sa o aiba sau de ce o are - pentru ca aduce bucurie, placere, pentru ca e "visina de pe virful tortului" in orice relatie dintre doi parteneri de sex opus.

| cristi202 a răspuns (pentru revelatia2003):

Te vezi pe tine facind dragoste, in limite normale, cu sotul tau, (asa cum trebuie sa fie normal) fara a avea acea placere caracteristica raportului sexual? Placerea in sine nu e ceva rau, alergarea doar dupa ea e rea. La fel ar fi si cu pofta de mincare - tot de placere maninci. In limite normale, daca o faci cind, unde si cu cine (doar cu cel ce e al tau prin casatorie) trebuie, nu e nimic rau in a avea placere in actul sexual. Dispare placerea, ai probleme, ca si la disparitia poftei de mincare (e de stiut ca e un semn de alarma ca ceva nu e in ordine in organism), insa in acest caz vorbesti de frigiditate la femei sau impotenta la barbati. Si fara acea placere, nu poti avea raportul sexual.

| ILadyInBlack a răspuns:

Nici dupa o noapte crunta de betie nu pun astfel de intrebari straight face

| fiosel a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Lo6M4NddxeI
urmareste intreg filmul si o sa ai raspunsul