| OctavianDanielMaria a întrebat:

Dumnezeu l-a creat pe rottweiler? Si din ce l-a creat?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puterea mintii banuiesc

| Violleta2022 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi cu intrebarea asta la biserica, sa o dezbati cu preotul de acolo.
Iti va explica preotul, cum sta treaba cu creatiile lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"dany1988 : sunt creati de om. Unele animale"

da, e unul dintre cele mai profunde răspunsuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, cand o crea omul ceva din nimic mai vorbim, asa si eu pot crea o creatura noua daca imperechez un tigru si o camila.
A modela ceva dintr-o materie ce exista deja nu e tot una cu a crea ceva nou.

| Cosimo11 a răspuns (pentru sierra1):

Asa este sierra.Un raspuns dat de Dany pe masura intrebarilor lui

| sierra1 a răspuns (pentru Cosimo11):

Hai să-i dăm un like!

| NoName75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hai ca dalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din pamantul pe care il crease inainte de Adam. Omul a fost facut in ziua a 6a, pana atunci crease multe.
Mai citeste Biblia dany, te pup

| Violleta2022 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si daca stii atat de bine ca-s craeti de om, de ce mai pui interbari inutile pe aici?
Nu ai cu cine dezbate proble me religioase?
Te invit sa discuti cu un preot sau calugar, ei au timp sa-ti explice pe indelete, tot ce vrei sa stii sau nu esti sigur.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei nu copiau Biblia la Xerox, o copiau de mana, cuvant cu cuvant si litera cu litera. Cine copiaza de mana face greseli, iar cine copiaza mult de mana face multe greseli. Intelegi problema? Biblistii incearca sa reconstituie textul Noului Testament pentru a elimina aceste greseli. Ei se folosesc de criterii empirice pentru asta. Dar deja au pierdut orice speranta de a recupera textul exact din originale si tot ce se poate recupera se numeste cel mai timpuriu text cu putinta. Deci daca un evanghelist a scris o evanghelie, asta a fost copiata o data, s-au strecurat greseli, copia respectiva a fost copiata intr-o alta copie, s-a strecurat iar greseli, iar toate copiile ulterioare sunt copiate dupa copia copiei evangheliei, tot ce se poate restaura este copia copiei evangheliei si nu putem sti ce continea evanghelia insasi. Greselile de copiere nu sunt ipotetice, sunt un fapt obiectiv, pentru ca nu exista doua manuscrise identice ale Noului Testament. Fiecare manuscris difera mai mult sau mai putin de oricare alt manuscris. Iar majoritatea covarsitoare a manuscriselor Noului Testament sunt medievale, nu antice.

| sierra1 a răspuns:

Mda, i-ai incuiat din nou pe ăștia, indoctrinații!

de ce nu-i intrebi și despre crocodili, hiene, rechini, scorpioni,...

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai prin evolutie l-a creat.

| raMLesS a răspuns:

Diavolul, ca e negru.

| NotNamed a răspuns:

Ce intrebari puteti sa mai scoateti unii...

| DonEduardo a răspuns:

Nu, omul l-a creat.