| SuckDreamLoveH a întrebat:

De ce crestinii ortodocsi au asa multi sfinti?

35 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns (pentru CinevaNou):

Nici eu nu stiam. Pentru ca nu suntem. Sper ca te-ai lamurit.

Răspuns utilizator avertizat
| MskDesign a răspuns:

Puteai sa intrebi de ce romanii au cele mai multe biserici pe cap de locuitor din Europa. laughing

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca e o religie politeista, in care zeii s-au deghizat in sfinti.

| Cyrano a răspuns:

Pentru a avea preotii de unde sa stranga bani! Afacere titpic ortodoxa! De ce nu-i lasa in pace? Si-au indeplinit misiunea...ei o au pe a lor, dar le place sa pune moastele si mortaciunile care nu le sunt de nici un folos real!