| andreiandrei233 a întrebat:

De ce creștinii ortodocși se închina de la dreapta la stânga, iar cei catolici invers?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Trebuia sa-l intrebi direct pe milan9, el e specialist in incalcarea Legi Morale si gasirea a tot felul de subrefugi pentru a o incalca in continuare. Eu spun ca e pacat si din dreapta si din stanga.

| danay72 a răspuns:

Este un ritual pe care il respecta, dar fara nici o conotatie biblica.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are o explicaţie logică...aşa au fost învăţaţi. Fiecare religie are tradiţii diferite.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catolici-s pe invers, man.
Toti bozgorii pe care i-am cunoscut pana acum m-au pipait la fundulet sad