| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce este e rusinos la o femeie care umbla in sanii goi? Parca Adam si Eva erau dezbracati.P.S Si noi barbatii avem sani si umblam la bustul gol, nu?

34 răspunsuri:
| HaneloreOlga9 a răspuns:

Dupa ce Adam si Eva au mancat din marul interzis
"Atunci li s.au deschis ochii la amandoi si au cunoscut ca erau goi, si au cusut frunze de smochin si si.au facut acoperaminte.
Iar apoi la venirea Domnului acestia s.au ascuns de rusine, deci rusinea se trage din pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| HaneloreOlga9 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din pomul interzis, scuze, nu se stie exact daca era un mar.