| caro2 a întrebat:

De ce este interzis sa intri in biserica in timpul ciclului menstrual?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tavadaresti a răspuns:

Sau necurat

| MMihai a răspuns:

Este treabă veche, când nu foloseau : chiloți, tampoane, vată șamd, ca să nu facă mizerie!

| ApaMineralaAcidulata a răspuns:

Dupa mine, este o aberatie. Esti mai putin credincioasa la menstruatie? Biserica are multe reguli nepotrivite cum ar fi faptul ca femeile are trebui sa poarte doar fuste, dar depinde de conceptia fiecaruia.

| martzian a răspuns:

NU este gresit. Cultele care impun asta au o problema majora de interpretare a Bibliei.

| DyNo a răspuns:

Au mai fost cativa care au pus aceeasi intrebare, si nu va inteleg pe niciunul dintre voi. De unde poate stii cineva ca in ziua respectiva ai menstruatie? Sau iti este frica sa nu pacatuiesti?

| CLAUDIUBRETT a răspuns (pentru DyNo):

Eu cred ca daca faci parte dintr-un club sau organizatie la care ai aderat de bunavoie ar trebui respectate si regulile in mod tacit.Dar din cate stiu eu la vremea uceniciei mele cand mergeam pe la biserici se spunea ca sangele Domnului a spalat si femeea si ea adevenit curata. poate mai sant culte care practica acest obicei vechi.

Răspuns utilizator avertizat