| 1Hekate1 a întrebat:

De ce este pacat sa ne schimbam sexul?

42 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Cine zice ca e?

| 1Hekate1 explică (pentru sublime89):

Pai eu asa am auzit de la parinti...

| Mirellusha a răspuns:

Deoarece,așa demonstrăm că nu ne place cum ne-a creat Dumnezeu.Adică suntem împotriva voinței sale.Și tot odată e păcat, deoarece Dumnezeu știe preabine ce e mai bine pentru noi, și dacă el a decis ca noi să fim de un sex, de o culoare etc, atunci înseamnă că asta e voia lui.Nu trebuie noi să decidem cine și ce suntem. Dumnezeu ar trebui să ne conducă. Înțelegi?

| MMihai a răspuns:

Nu îți poți schimba sexul,
astea sunt prostii!

| Actaar a răspuns:

Tu vrei sa iti tai ****?!
Normal ca e pacat... nu numai ca te bate "dumnezeu" dar rade toata gasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să-ți pui coadă, sau ce?

| danay72 a răspuns:

1Corinteni6:9,10

| ADR6 a răspuns:

Inainte de toate, in afara de a fi pacat, vreau sa iti spun ca doar daca ai gandul asta e o mare problema. Revino-ti in fire!

| NameoftheCentury a răspuns (pentru 1Hekate1):

Nu te gandi ca e pacat, gandeste-te ca nu e sanatos deloc si te va afecta toata viata, o prostie. Dumnezeu nu exista!

| contαbαndonαt a răspuns:

E corpul tau, faci ce vrei cu el. Punct.

| sublime89 a răspuns (pentru 1Hekate1):

Nu inseamna ca au si dreptate.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu ca ar fi pacat in fata lui dumnezeu, dar nu te mai recunoaste Petru, si e pacat sa ajungi in iad pentru asta.

| AwaZoh98 a răspuns:

Nici nu ai cum sa faci asta! Plus ca e total inacceptabil.

| Lizzu a răspuns:

Nu este.

O persoana isi detine trupul si face ceea ce doreste cu el pe responsabilitate proprie.

Faci ceea ce simti. Faci ceea ce te face sa te simti tu insati.

| RAY a răspuns:

Sti ce nu-i pacat?
cotizatia de 10 la suta si banii multi in fiecare duminica si joi asta la pocaiti
la ortodocsi banii sa dai mereu
in restul restul este pacat

in biblie nu scrie asa ceva nu te lua farisei

| Ben00 a răspuns:

O singura data?

| Yuruva a răspuns:

Daca te face sa te simti bine in pielea ta, atunci e ok sa iti schimbi sexul. Nu asculta bigotii care iti spun ca e pacat si vorbesc de dumnezeu ca si cand ar exista. Faci ce vrei cu corpul tau dar gandeste-te inainte ca sa nu regreti mai tarziu!

| trolololo a răspuns (pentru Mirellusha):

Ma-ta si cu tac-tu te-au creat. Știi tu când au făcut acel lucru. Înțelegi?

| BlackSulphur a răspuns:

Si uitati, dragi utilizatori de TPU, ce inseamna suprimarea drepturilor homosexualilor...
Ce este mai dubios: Sa vezi o femeie care era barbat (Care eventual mai are ceva de barbat in ea... Hehehe), sau un cuplu gay?

| 1Hekate1 explică (pentru Mirellusha):

Inteleg ce zici.dar totusi nu cred ca Dumnezeu ne-ar dori suparati pe acest motiv si eu nu am cum sa fiu vesela. Oricum nu o fac mi se pare cam ciudat.dar ma gandeam ca poate daca o sa fiu mai mare si chiar o sa vreau sa stiu..Mersi!

| 1Hekate1 explică (pentru BlackSulphur):

Omu.oricum nu am de gand sa fac*** nici daca raman fata sa fac cu un baiat nici cu alta fata nici daca devin baiat cu fata sau cu baiat.Toate cazurile mi se par scarboase.Nu de asta as vrea schimbare de sex..ci pentru ca pur si simplu nu am caracter de fata.

| 1Hekate1 explică (pentru Yuruva):

Mersi!

| 1Hekate1 explică (pentru NameoftheCentury):

Eu cred ca exista, dar e parerea noastra happy Mersi de sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce să ţi-l schimbi dacă aşa te-ai născut? Dacă Dumnezeu a vrut să te naşti aşa, tu de ce să te schimbi? Se consideră păcat pentru că astfel dovedeşti că eşti împotriva lui Dumnezeu şi în plus nici nu ştiu dacă e posibil aşa ceva. Dacă alţii şi-l schimbă e problema lor şi nu trebuiesc judecaţi.Fiecare face ce vrea cu viaţa lui şi nu ar trebui să ne intereseze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandxx? odata ce a umblat cineva acolo unde a hotarat Dumnezeu, nimic nu poate fi la fel.omul este imperfect si orice doctor,oricat de bun ar fi,poate opera,dar nu poate crea,asa cum face Dumnezeu.un ochi, un penis, mai simplu un dinte, niciodata nu mai pot fi la fel de bune dupa ce s-a umblat in ele, la ele.intradevar si daca te dai cu ruj de buze intervii in creatia Domnului fiindca inseamna ca nu esti multumit/a si poti tu mai bine. aparent asa e.dar in esenta nu e.

Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Poftim? Vrei sa spui ca aceste persoane nu sufera de o oarecare problema psihica, o dereglare a unui cromozm sau mai bine-spus de-un retard mintal? De unde si pana unde asemenea cuvinte jignitoare si aduci in vorba subiecte pe care nu le stapanesti, cand raspunsul tau nu concorda deloc cu subiectul acestei intrebari.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Vrei si tu sa zici ceva sa arati ca meriti nobelul [rolling on the floor))], adiCA CA esti inteligent, dar de fapt arati altceva rolling on the floor) Petru e nenea care sta la poarta raiului, cica rolling on the floor, mai mult nu mai spun ca banuiesc ca n-are rost, daca nu te-ai prins de prima data, doar n-o sa iti explic chiar tot...

| Cxena a răspuns:

Fiindca asa zice biserica, dar fiecare e stapan pe trupul sau, asa ca de ce trebuie sa stie toti ca ti l-ai schimbat, ca sa fii blamat intr-o societate care inca nu accepta asta?

| mimiwewem a răspuns:

Pentru că Dumnezeu așa ne-a dat.