| lifeistough a întrebat:

Sexul este un pacat?

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu! Cum să fie păcat ceva atât de plăcut?
De fapt, prea puţin ar trebui să ne pese dacă-i păcat sau nuhappy

"May we all get laid!"

| elena a răspuns:

Este un pacat in zile cand se tine post la mancare, asa spun canoanele bisericesti, in rest...toate bune.

| catthshshshs a răspuns:

Nu, daca este practicat de doua persoane care se iubesc.Plus ca religia admite asta doar in cazul casatoriei.

lolita
| lolita a răspuns:

Sexul trebuie practicat doar pentru a se reproduce, asta te invata cartile sfinte. dar tu stai fara griji ca majoritatea "credinciosilor" fac sex de placere. de fapt majoritatea fac cam ce le convine. laughing

| tyana a răspuns:

Sexul in afara casatoriei, din punct de vedere religios si moral daca vrei este un pacat. Putine persoane insa mai privesc sexul din acest punct de vedere.Majoritatea il vad ca pe o metoda rapida de obtinere a placerii.

| Anecherry a răspuns:

Privit din puctul de vedere al cultului religios dahappy.

| nicol20 a răspuns:

Inainte de casatorie este un pacat dar in ziua de azi cine mai tine cont de asta o iau ca pe o placere

| EvilThoughts a răspuns:

Normal ca nu e un pacat.Doar Dumnezeu le-a dat voie lui Adam si Evei sa se inmulteasca, si...practic... daca nu ar exista sex, de unde ar aparea copiii? Si cum am perpetua specia?

| LCD a răspuns:

In afara casatoriei.
dar nu mai tine nimeni cont de asa ceva

| Smarandica a răspuns:

Nu.nu-i pacat sa faci sex. Dar e pacat s-o faci inaintea casatorieitongue Asa scrie in Biblie. Dar cui ii mai pasa de astea? Lumea se duce de rapawinking Apropo un raspuns de-al unei persoane, ce mi-o placut :
"Mai oameni buni, Dumnezeu a ingaduit sexul intr-adevar, dar NUMAI in cadrul casatoriei. Daca o faci in afara si nu ai nici un resentiment, atunci e o problema foarte mare in relatia ta cu Dumnezeu. A fi credincios nu inseamna numai sa spui o rugaciune seara, ci o relatie cu Dumnezeu.Degeaba spui rugaciunea, dar apoi traiesti tot cum vrei tu. Te culci azi cu unul, maine daca te desparti de primul o mai faci si cu al doilea. De unde gandurile astea de a face sex la varsta asta? Eu te sfatuiesc sa astepti pana te vei casatori. Eu asa am facut si iti spun ca sunt cea mai fericita femeie de pe lume. M-am simtit implinita din toate punctele de vedere, iar relatia mea cu Dumnezeu a fost si este foarte buna."

| multimoak a răspuns:

Din greseli invatamwinking
Asa ca trebuie sa pacatuim ca sa stim ce e bine sau rau big grin

| eugem35 a răspuns:

Nu este un pacat este pentru perpetuarea speciei si pentru placerile noastre

| ndddiana a răspuns:

Nu.
NU este un pacat ...este ceva firesc si normal.
Dar ar putea fi interpretat ca un pacat. depinde la ce varsta iti incepi viata sexualahappy

| TheMihutz a răspuns:

Ai scos-o din Biblie?

| kennyspark a răspuns:

Este pacat sa nu faci sex... Cel mai mare pacat ever

| miumiu a răspuns:

NU, dar destrabalarea DA, adica sa nu exagerezi, desi asa imi aduc aminte ca in Biblie doar cu sotul, dar nu bag mana in foc----bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta e parerea mea:
sex si dragoste sunt doua lucruri distincte.
Sexul e acea activitate sexuala dintre doua persoane care urmaresc doar satisfacerea placerii trupesti. Fara sentimente!
Dragostea e altceva, a face dragoste e urmarea iubirii dintre doua persoane, ea se intampla nemijlocit prin iubirea dintre parteneri.
Din punctul meu de vedere, sexul e pacat, nu este facut din dragoste si nu se urmareste perpetuarea speciei.
Dragostea e plina de sentimente, iubire, daruire, atunci cand e facuta fara a dori un copil(prezervativ, anticonceptionale sau intr-o perioada stiuta ca si nefertila) eu cred ca e pacat.
Cam asta e parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este foarte folositor pentru inmultirea oamenilor de pe glob

Întrebări similare