| mentholinks a întrebat:

De ce mi-a mai dat Dumnezeu viata daca stia ca o sa ajung sa o urasc si sa-l blestem?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ar trebui sa te intrebi cum de ai ajuns sa iti urasti viata, care e cauza reala, dincolo de ce pare a fi?

| T0T a răspuns:

Dacă o urăști, ce mai faci pe aici?

| Mayhem666 a răspuns:

Partea cea mai frumoasa e ca Dumnezeu nu exista.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj imaginar de poveste puerila, primitiva, fantezista si absurda care in mod evident nu a facut, nu face si nu va face niciodata nimic, dar e foarte bun pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori. Responsabili cu viata sunt parintii care actioneaza in interes personal conform codului genetic rezultat in urma evolutiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blesteama-l pe Dumnezeu si mori, spunea sotia lui Iov cu mult timp in urma.
Dar Iov i-a răspuns: "Vorbeşti cum ar vorbi una din femeile nebune! Ce? Dacă am primit de la Dumnezeu cele bune, nu vom primi oare şi pe cele rele?"

Daca tu consideri ca durerile tale sunt peste puterile tale atunci vb cu Iov.

| acerr a răspuns:

Problema esti tu, nu Dumnezeu! tu nu iti faci viata frumoasa, scrie in biblie, Dumnezeu ne a dat maini, picioare si creier

| Gligore2000 a răspuns:

De geaba.

| Ramo024 a răspuns:

Dumnezeu ți-a dat ceva numit "liberul arbitru". Fiecare om poate alege ce să facă cu viața lui. Lucrurile pot merge bine sau rău. Important este să lupți, să nu te dai bătut.

| Ultimulom1 a răspuns:

E rodul întâmplării, că ești om.nu a stat Dzeu la penisul și vaginul nimănui