| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne-a creat Domnul? Care e scopul omului in viata?

Răspuns Câştigător
| Ad1tza a răspuns:

Dumnezeu a creat omul din iubire pentru el.'
''Sa facem om dupa chipul nostru''
Dumnzeu si-a dorit niste copii, Dumnezeu ne-a creat ca sa-si gaseasca placerea in noi. Dumnezeu l-a dat pe fiul sau ca sa-ti castige dragostea, sa-si arate iubirea lui nepretuita pentru tine. Dumnezeu ne nuemste ''comori de aur'' si zice ca se gandeste la noi mai mult decat sunt boabe de nisip pe malul marii. Dumnezeu vrea sa fim cu el, vrea sa vada daca vrem sa-i fim fi, si vrea sa vada daca ne straduim, daca il iubim.
Scopul in viata este cum zicea imparatul David. '' Scopul omului in viata este sa pazeasca poruncile Domnuluihappytongue

10 răspunsuri:
| soby47 a răspuns:

Atatea filozofii... traieste-ti viata si lasa filozofiile laughing)

| Inferno a răspuns:

Crestinul : "Scopul vietii este mantuirea."

| ven0m a răspuns:

Niciunul

| GRs a răspuns:

Scopul omului este sa astepte moartea ca apoi sa triasca intr-un loc ca-n basme laughing

| danay72 a răspuns:

Cand i-a creat pe Adam si Eva scopul sau era ca oamenii sa traiasca fericiti si vesnic pe pamant alaturi de urmasii lor.Geneza1:28.Scopul lui Dumneze nu s-a schimbat, chiar daca primii oameni au gresit, el a luat masuri ca acest scop sa devina realitate pe pamant.Ioan3:16,Isaia65:17-25

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Întrucât suntem liberi putem alege orice scop, sau chiar cum unii ţi-au răspuns putem alege să nu avem niciun scop.
Însă Creatorul nostru a creat omul cu scopul de a trăi aici pe pământ pentru eternitate.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu cred ca e necesar un scop in viata.

Eu traiesc pentru libertate.

| unfirdepraf a răspuns:

Numele tau e raspunsul.
Transfera Biblia in fisier ExCeeL pentru tine pentru tine, fa multe calcule si dupa ce ai sa vezi toate cele 31102 versete, vei constata ca ai pierdut o minunata luna din viata ta in cara puteai sa te bucuri de prietenii reale cu persoane pe care puteai sa le imbratisezi.

| gabri80el a răspuns:

Rugaciunea iti va oferi acest raspuns. ai incercat?

| ILoveMoon a răspuns:

O Intrebarea mai buna ar fi care e scopul rasei umane pe aceasta planeta, din pacate nu am gasit raspunsul.