| William a întrebat:

De ce ne iubeste Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Jozefina a răspuns:

Hm,pai de ce parintii isi iubesc copii? fiindca sunt ai lor.Asa si Dumnezeu ne iubeste,pentru ca suntem rezultatul lucrurilor sale,suntem copii,munca sa,,chiar daca suntem rai si nu mergem in viata dupa poruncele date de el,Domnul ne iarta si ne iubeste asa cum suntem ca suntem ai lui,si tot la el ne intoarcem(desigur cine merita),si respectiv si noi il iubim enorm,chiar daca facem mii de pacate, noi il iiubim ca este Tatal nostru, adevaratul tata si unicul.Bafta!

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Pai este o reactie a sentimentului de dragoste pentru ca am fost ranita, dezamagita, neinteleasa bla, bla...eu chiar cred ca oamenii sunt (pot fi) toti buni, doar ca au o gramada de pasarele pe creier care i-au adus in starea in care sunt.

| KateMiddleton a răspuns:

Suntem copii lui, iar parintii isi iubesc copiii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste deoarece El ne-a creat.