| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu au voie popii sa citeasca din biblie?

11 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns:

Citesc si ei doar ca mai ai alte carti care anuleaza efectele Bibliei.

| milan9 a răspuns:

Ce sunt toate glumele astea la adresa credintei si ce rost au ele? sad
Cum sa nu citeasca preotii dintr-o carte pe care ei insisi au facut-o? Au reunit-o din epistole si evanghelii, au ferit-o de apocrife, au validat-o si au predicat-o 2000 de ani de crestinism? Foarte multi duhovnici recomanda din oficiu chiar ca si Canon la spovedanie lectura ziditoare a Noului Testament...

Nu ai fost niciodata la Sfanta Liturghie dar daca ai merge ai vedea cum 99% din cuvintele de rugaciune sunt cuvinte le Evangheliei.

| Ineys a răspuns:

E ca la scoala. Cand te asculta la lectie o spui din minte, nu din carte ca asa nu are rost.

Răspuns utilizator avertizat
| Zosima123 a răspuns:

Nu ai altă ocupație? laughing Decât să faci mișto?
Cocalar de 2 bani laughing

Mai bine ai merge să faci ceva de folos decât să comentezi anapoda.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca suntem noi prea inapoiati sa intelegem aceasta intrebare :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca daca citesc, ori își schimba religia, ori devine ateu.
Asculta spovedania unui preot ateu:https://youtu.be/PoYqwT4Q8rM

| Onisim10 a răspuns:

Cine a zis ca nu au voie?

| Irinel15123532 a răspuns:

Au voie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pai, daca ai pacate popa iti citeste din carte atunci cand mergi la biserica. https://www.youtube.com/watch?v=7oRPZvjsDmM