| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu Il visez pe Dumnezeu? De ce nu l-am visat niciodata? Voi l-ati visat?

16 răspunsuri:
| mark2018 a răspuns:

Probabil ca ii este scarba de tine.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu l ai vazut niciodata cum ai vrea sa il visezi?

| NuImiPun a răspuns:

Persoanele care l.au visat pe Dumnezeu l.au vazut ca o lumina deoarece nimanui nu oi este dat sa il vada inainte de judecata.
Daca Dumnezeu n.i s.ar arata real am orbi.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru NuImiPun):

E mai stralucitor decat soarele?
Orbilor de ce nu se arata?

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca nu il intereseaza pe Dumnezeu asa tare de noi. El, daca exista, ne-a dat viata si niste legi si ne va judeca dar nu se implica in viata noastra.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu trebuie sa-l visezi ca sa crezi in el, nu ai nevoie de asta, ci ai nevoie de dragostea si iubrea lui pe care el o are pentru noi.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru mark2018):

Dumnezeu nu doreste moartea pacatosului, nu vrea raul nimanui. Noi ne facem rau singuri.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru suntserios):

Mintea omeneasca nu poate cunoaste asta, aceasta lume si lucrurile ei au fost facut pentru noi.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru mentholinks):

Gresit. Dumnezeu nu se arata din mai multe motive, unele pe care noi nici macar nu le cunoastem. Nu ai nevoie ca Dumnezeu sa ti se arate, unde ar mai fi lupta si credinta adevarata in asta?
Dumnezeu a iubit atat de mult lumea, ca a dat pe Singurul lui Fiu, ca oricine crede in el sa nu moara, ci sa traiasca vesnic.
Trebuie sa-ti marturisesti pacatele, sa-ti para rau cu adevarat pentru ele. "Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept, ca să ne ierte păcatele şi să ne curăţească de orice nelegiuire" (1 Ioan 1:9).

| mark2018 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Nu ai de unde sa stii ce vrea Dumnezeu din moment nu stii clar nici ce vrei tu.
Asa ca nu mai abera cum faci de obicei.
Am cunoscut ostasi rezervati si de treaba care nu incercau sa-mi bage pe gat religia lor.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Corect, ne facem rau singuri tocmai pentru ca nu exista niciun zeu implicat

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru suntserios):

Dumnezeu a permis asta.

| SecretDarky a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ba ateule Dumnezeu nu o sa ti se arate tie niciodata fiindca nu crezi in El, nu ma pun cu tine ca nu are rost oricum nu am ce sa schimb la un ateu, te vei duce dragul meu in iadul cel vesnic si o sa iti para rau pentru ce ai facut

| ionutionut333 a răspuns (pentru mentholinks):

Mari greseli ai spus. Iisus a venit pe pamant pentru tine, a fost batut si chinuit pentru tine si a murit pe cruce pentru tine si mai sti ceva? el a inviat din morti si el sta in imparatia lui acum si ce crezi ca se va intampla dupa? va veni judecata de apoi si ai idee de ce vei fi judecat acolo? pentru cuvintele pe care le-ai scris mai sus, dar nu conteaza ce spun eu pentru ca tu nu ai mintea luminata ca sa dai un raspuns, vei afla singur cand vom disparea toti de pe pamantul asta, pana atunci..ai grija de sufletul tau happy