| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Am cativa ani de cand nu am mai visat! Vreau sa visez si nu pot. Solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ești sigur/a de asta? Toți visam dar ne este mai greu sa ne amintim, câteodată nu ne amintim deloc.

| untu a răspuns:

Cum adica ca nu ai mai visat? Poate ca vrei sa zici ca nu poti dormi bine cum trebuie? Te sfătuiesc sa te culci mai devreme in jurul orei 22:00 si sa bei o cana de ceai de tei cu feliuță de lămâie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, stii sigur ca nu ai mai visat? Sau le uiti din start?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De visat visezi, dar nu iti amintesti visele, ceea ce e cu totul altceva. La o simpla cautare pe Google o sa gasesti o gramada de chestii care sa te ajute sa iti amintesti din ce in ce mai bine ce ai visat. Asta bineinteles daca o sa iti dai silinta si nu o sa abandonezi dupa prima incercare nereusita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la raspunsuri si raman uluit de prostia oamenilor. Daca ei viseaza GATA e scris in piatra ca toti sunt la fel ca ei. Nu stiu cum sa rezolvi problema ta dar stai linistit ca nu esti singurul. Nu stiu daca am visat de 3 ori in ultimii 7 8 ani si nu e ca uit repede sau alte ineptii scrise mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu asa o atitudine probabil tot vreo 3 vise o sa ai impresia ca ai avut si peste urmatorii 7-8 ani. Ignoranta e cea mai grava forma de prostie pentru ca are o latura care tine de alegere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuia sa te simti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sociopatii nu se simt.

| D3I3 a răspuns:

Fiecare persoană visează minim 2-3 vise pe noapte, cel mai probabil tu le-ai uitat imediat cum te-ai trezit.