| andutuprimus a întrebat:

Cum pot sa visez din nou un vis care l-am visat mai demult?

12 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Dă pe repede înapoi.

| ClownFish a răspuns:

Se intampla foarte rar sa visezi acelasi lucru...sad
Presupun ca ar trebui sa te gandesti la acel lucru toata ziua, cand te culci da stai in acelasi loc, aceeasi pozitie dar nu pot spune ca este sigur deoarece nu iti poti controla subconstientul.Mai sunt cazuri in care poti visa acelasi lucru de mii de ori, sau continuarea thinking
Sper ca te-am ajutat.winking

| IceCreamDoll a răspuns:

Printr-o pura intamplare.

| SamSon a răspuns:

Te culci cu gandul la el si probabil il vei revisa

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaAnd a răspuns:

Te asezi in acelasi loc, in aceeasi pozitie si te gandesti cum a inceput visul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, sansele sint ffffff slabe.Asta ar insemna sa poti controla subconstientul ca pe un magnetofon sau cd,asta este inposibil, momentan, pentru mintea umana.Si crede-ma:probabilitatea sa poti face asta...ca si cind ai vrea azi sa distrugi intreg pamintul.Numai bine.

| Bubble13 a răspuns:

Imi pare rau dar asta nu cred ca se poate cu voia ta, si nici nu cred ca vei mai visa ce ai visat in trecut, doarece viata merge inainte, in fata este viitorul tau, nu trecutul. pa:*

| Pysu a răspuns:

Pai inatainte sa adormi trebuie sa te gandesti intens la visul acele, daca adormi cu gandul la acel vis ai sanse sa il visezi. fundita?batting eyelashes

| Carla12 a răspuns:

Te gandesti la el [la vis] laughing inainte sa adorimi si iti ramane tiparit in minte big grin Cel putin la mine functioneazawinking Bafta

| andutuprimus explică:

Este posibil sa-ti controlezi subconstintul dar este forte greu, daca nu ma credeti uitati-va pe discovery science:The future of immortality

| andutuprimus explică:

Sau a-ti controla subconstientul ar mai insemna autohypnoza