| Loyalty a întrebat:

De ce unii oameni considera ca alte persoane (rasa) ca mai pacatosi...

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Salut, este doar o chestie psihologica.
Cand un arata cu degetul spre altii, care au facut ceva mai rau, o face ca sa distraga atentia de la el, rasa lui, religia lui etc. Alta varianta este ca nu vrea sa isi accepte greselile lui, a religiei sau a rasei...

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Au prejudecăți rasiale. Dar nu trebuie să acorzi atenție. Dumnezeu ne- a creat pe toți la fel.

| ania a răspuns:

Pentru că Adam și Eva au gustat din fructul oprit și de atunci noi oamenii avem impresia că că avem noi autoriatatea de a stabili ierarhii, de a spune cine e mai păcătos și cine nu, adică din mândrie.

| VelaJohnny a răspuns:

Pai chiar sunt unii. Un betiv e mai pacatos decat un copil de 10 ani. Depinde de ce pacate comite persoana si cat de des.

| Andreeamaria2106 a răspuns:

E vorba de religie nu se rasa