| OctavianDanielMaria a întrebat:

Deci,Dumnezeu l-a facut pe om din tarana, nu? Dar cum de avem majoritatea apa in noi, celule, bacterii, fier si asa mai departe?

91 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Se refera la elamentele pamantului, acelea din tabalul lui Mendeleev, plus combinatiile chimice dintre acestea, care deasemeni se gasesc tot in pamant. Una dintre aceste combinatii este apa

| RAY a răspuns (pentru Mircea08):

Tu vrei sa spui ca ei stiau asa ceva, e o aberatie sa afirmi asa ceva, biblia nu este un document stiintific

| benny7 a răspuns:

L-a făcut pe om din ţărână, si se întoarce tot în ţărână în putrezire, nu în univers... asta e dovada!

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Ce dovada? multi sunt arsi, omul nu contine anatomic vorbind tarana

| Inferno a răspuns:

Posibil sa fi amestecat tarana si cu apa inainte. Destul de dificil sa modelezi ceva din pulbere.

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Da este şi varianta de ardere care după cenuşa se îngroapă în pământ ca să putrezească! Putrezirea e importantă şi dovedeşte!
Nu moare omul si dispare trupul in univers e absurd!

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Ai murit cumva? o data mort numai ai constiinta deci nu poti stii de propia ta existenta

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Tot putrezeşte nu mai rămâne nimic!
Antiputrezirea descoperită vreau dovezi ştiinţifice!

| RAY a răspuns (pentru benny7):

De mumi ce spui?

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Mituri legate de mumii au sau nu un sâmbure de adevăr.

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Eu nu vorbesc de mituri si de faptul ca nu putrezesc

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Da nu sunt cărnoase. ce organe au!

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Nu e nici o aberatie, Dumnezeu a facut pe om din elementele care exista pe Tera si neavand cum spune asta unor oameni care nu stiau ce inseamna asta, a spus ca a facut pe om din pamant. Ai o alta explicatie?

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Ca putrezeste e ceva natural care nu dovedeste nimic nu se tranforma in pamant

| RAY a răspuns (pentru Mircea08):

In primul rand dovedeste ca dumnezeu a creat ceva si ca exista asa ceva, tu imi ceri o explicatie tu care deja afirmi multe, e absurd, si asa nu o sa crezi, pentru ca esti dogmatic

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Am spus de foarte multe ori, dar poate ca e greu de inteles : - Credinciosii CRED ca exista Dumnezeu (nu au certitudini) si nu pot dovedi faptul ca ei cred, si nici nu pot demonstra stiintific acest lucru. Cei ce CRED in Dumnezeu CRED si ce spune El, iar El spune ceea ce scrie in Biblie, iar in Biblie scrie ca pe om l-a facut din tarana (pamant)
Acume e cat de cat clar?

| RAY a răspuns (pentru Mircea08):

Pe adam pe eva din coasta lui adam

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Nu cunosc amanunte, si nici nu prea ma intereseaza ce scrie in Vechiul Testament

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Vrei transformare face natura. universul...
Ştiinta nu oferă antiputrezirea!
Dovada dovezilor :
Un corp alcătuit din carne şi oase, E supus putrezirii!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru benny7):

Beny daca ingheti un corp el numai va putrezi

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Proces natural

| benny7 a răspuns (pentru RAY):

Putrezirea dovada e dovadă!
În momentul morţii începe şi procesul de descompunere a trupului uman iar frigul îi va distruge celulele...

| benny7 a răspuns (pentru benny7):

Aş vrea şi eu da nu putem fugi de putrezire...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Ce dovada omule? e dovada ca omul putrezeste ca un creator la facut din tarana? omul nu se tranforma in tarana, este supus unui fenomen natural de descompunere