| tudorviorel a întrebat:

Demisia papei gest de onoare sau profetie ce parere aveti

14 răspunsuri:
| MeAlex a răspuns:

Ce profetie sa fie?
Si-a dat demisia ca era prea batran si a vrut sa iasa cu capul sus.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Parerea mea e ca ori nu stii sa scrii, ori iti trebuie o tastatura noua.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu mai poti iti dai demisia, chiar te afecteaza?

| Hombre a răspuns:

Moarte fara banuiala si nunta fara cearta nu exista. A primit telefon de la God si ia amintit ca trebuia sa iasa la pensie.

| RAY a răspuns:

Ce profetite s-a saturat de acel fotofiliu si s-a mutat in alta parte

| neaivan a răspuns:

Cu demisie sau fara tot in iad ajunge, cu el si toti cei de breasla lui (catolici, anglicani protestanti,
pocaiti, JIDANI jidovi, samariteni)

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru neaivan):

Nu judeca pe altcineva, mai ales pe cineva mult mai mare ca tine, si din punct de vedere spiritual, si din punct de vedere ca experienta de viata.

"De ce vezi paiul din ochiul fratelui tău, iar bârna din ochiul tău nu o iei în seamă?"

| neaivan a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Mi-am exprimat punctul de vedere! Nu am judecat pe nimeni, ai vazut tu ca am judecat eu? WTF! Ti-a zis cineva ca trebuie sa fie asa cum vreau eu? Ai o problema man!

| OOOLEOOO a răspuns:

''Kebra Nagast se încheie cu profeția că puterea Romei va fi eclipsată de cea a Etiopiei''

la fel si cea a lui Malachia.

Give praise Jah Rastafari Selassie.

| Azµre a răspuns:

Nici una nici alta, este propria lui dorință, dacă omul numai vrea, păi numai vrea cine suntem noi să-l împiedicăm.

| Calininio a răspuns:

Eu nu cred in profetii. Cat despre gest de onoare, nu prea stiu ce sa zic. Mie mi-ar fi parut bine sa se desfiinteze complte institutia papala, nu doar sa se schimbe persoana.

| Julyanna a răspuns:

Profetia... Atat Biblia cat si Tragedia Veacurilor explica destul de clar ...Asa ca nu mai avem nevoie de alte explicatii.