| Steregoi a întrebat:

"Din moment ce o gaura neagra nu emite lumina e logic ca nu o poti vedea nici daca e in fata ta, dar poti simti efectul ei incredibil de mare, avem si noi una in galaxia noastra stim asta datorita efectelor ei, dar sa o vedem nu se poate asa ceva."

Pai cu Dumnezeu si Duhul Sau Sfant nu e la fel?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Si daca iti spun ca big bangul o fost ingitirea noastra de o gaura neagrawinking?

| ziftode a răspuns:

Avem mai multe gauri negre in galaxia noastra, tipic e, ca centrul fiecarei galaxii exista cate o gaura neagra masiva

diferenta intre D-zeu si gaura neagra e ca PUTEM VEDEA, MASURA SI INREGISTRA, in D-zeu poti doar sa crezi, si apoi tot sa crezi ca vezi "efectele", nu poti sa si dovedesti negru pe alb ca a fost D-zeu

| Lugdunon a răspuns:

Lasand la o parte ca gaurile negre pot emite lumina, cu dumnezeu nu e la fel, fiindca efectele produse de el nu se pot masura sau observa, sau atribuite lui.