| Mitch a întrebat:

Dragi atei, iata o dovada clara ca Dumnezeu exista. E o dovada rationalabig grinaca Dumnezeu n-ar exista nici ateii nu ar exista! De ce? Simplu! Pentru ca ateii nu cred in Dumnezeu, asa-i? E, daca El nu ar exista ateii nu ar mai avea in ce sa NU creada.Practic,daca Dumnezeu nu exista, categoria ateilor este fara sens.Tocmai pentru ca El exista, ateii Il contesta. Daca nu ar exista, ar mai avea ce contesta? Evident nu! Asa ca prin insasi denumirea "ateu" va contraziceti singuri

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Uite o dovadă că ești varză:
Filmele SF, acolo vezi extratereștrii și alți monștrii, tu nu crezi că există, deci asta înseamnă că există! wow.

89 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu jigni omul nu asta spune isus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce logica timpita poti sa ai.

| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

N-am nevoie de dovezi, stiu sigur ca Dumnezeu existawinking

| taur77 a răspuns:

Exact asta am vrut sa le explic si eu acum 8 ore dar cu ce scop...

Răspuns utilizator avertizat
| Flowerz a răspuns:

Nu exista dumnezeu! eu sunt crestina dar nu merg deloc la biserica nu ma rog deloc nu ma intereseaza dogmele bisericesti! sunt niste povesti de adormit copii! si sa nu credeti ca sunt eu nu stiu ce expert! sunt un copil de 12 ani!

| 地獄に行く a răspuns:

laughing) Am observat ca, pe langa cei cativa(putini) care il sustin pe mitch, ceilalti ii intoarceti `teoria`. psihologic este un sindrom. practic va simtiti `cu musca pe caciula` daca ati fi ferm convinsi de credinta dumneavoastra `ateica` nu v-ati mai obosi sa-l contraziceti pe Dumnezeu. Contrazicerea e cu oamenii asa ca de ce va mai numiti atei?

| derpina a răspuns:

Ceea ce tocmai ai spus tu nu are nici o logica. de ce ai impresia ca dumnezeu e singura zeitate? crezi ca "inainte de cristos" oamenii nu aveau in ce sa creada? sau crezi ca nu erau altii care nu credeau?

| Andrew1010 a răspuns:

*facepalm*
Asta e logica unei persoane cu creierul cat o nuca. Daca tu ai dezvoltat aceasta teorie am vesti rele pentru. tine...

| SPIDER1 a răspuns:

O mare prostie! Eu sunt crestina si nu sunt de acord cu ce spui. De ce? Pentru ca, daca nu cred in Iepurasul de Paste asta inseamna ca exista? NU! Oamneni buni, treziti-va la realitate! Ce e cu atat prostie in tara Romaneasca? Iti dau un sfat :Gandeste de 2 ori inainte sa spui ceva sau in cazul nostru sa publici ceva...

| marin223311 a răspuns:

Existenta lui dumnezeu a fost descoperita si printr-o formula matematica...este chiar uluitor

http://www.efemeride.ro/......atematica/