| RAY a întrebat:

Dumnezeu da mai nou tablete ca sa isi dovedesca existenta? daca e vorba de asa ceva poate devin si eu crestin

crestinul din ziua de azi a uitat sa fie crestin,a uitat sa isi iubeasca aproapele, sa se roage pentru aproapele lui facand totul din interes propiu
https://www.tpu.ro/......eaza-la-o/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Dumnezeu asta e mai preocupat cu tableta aia decat sa dea de mancare la oamenii care mor de foame. Niste maimute oligofrene religiosii astia, doamne fereste.

64 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Nilsson):

Maine du-te la biserica si roaga-te, nu uita ca a spus iisus cel care ridica sabia de sabie va fi strapuns, hai sa nu folosim sabia ok, e adevarat ca raspunsul e dur, eu nu am judecat o pe fata aia, nu am nici o treaba cu ea

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

"Maine du-te la biserica si roaga-te, nu uita ca a spus iisus cel care ridica sabia de sabie va fi strapuns, hai sa nu folosim sabia ok, e adevarat ca raspunsul e dur, eu nu am judecat o pe fata aia, nu am nici o treaba cu ea"

Nu mai face pe nevinovatul si pe lupul moralist, ti-ai batut joc de o copila si dai funde la cei care adreseaza insulte crestinilor, si incerci sa ii faci sa para tot ei rai.

Ma duc demult la biserica fara sa imi zici tu, ce incerci sa faci este sa exploatezi o oarecare slabiciune a crestinilor, aceea ca multi isi constientizeaza pacatele si au o parere da rau pentru asta, dar incerci sa ii faci sa se simta prost pentru ca te infrunta.

Eu nu pun botul la asa ceva, e pacat sa nu iti reproses nimic cand faci astfel de lucruri josnice.
Mai degraba ai tu nevoie sa te duci la biserica.

| RAY explică (pentru Nilsson):

Haaa nu am nevoie e maicamea deja acolo

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Cu siguranta se roaga pentru tine