| anonim_4396 a întrebat:

Nu imi vine sa cred. ieri am spus in gandul meu ca vreau o tableta si astazi aflai de la mama mea care lucreaza la o doamna ca imi da una. fara sa spun nimanui nimic
stiu in inima mea ca Dumnezeu imi facu cadoul asta WAW. voua vi s au intamplat lucruri de genul? Acum mi e teama sa imi mai pun dorinte si in plus nu vreau sa abuzez. multumesc doamne

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Stii ce se zice, "Coincidentele sunt modul lui Dumnezeul de a ramane anonim.".

Ma bucur pentru "cadoul" primit si sper sa te bucuri in totalitate de el.

Mie mi s-a intamplat sa traiesc o "coincidenta", destul de dubioasa daca stai sa te gandesti.

Here we GO! *pocnindu-mi degete* Story time!

Cluj-Napoca. Blocat in trafic. Gandurile incepusera sa pluteasca. Departe. Pana la Deva am ajuns cu ele.
Ma gandeam la Politia rutiera din Deva, in special la o masina neinscriptionata, care m-a oprit ori de cate ori a avut ocazia. De fiecare data am primit amenda.
Pur si simplu, imi era frica sa ies cu masina la plimbare prin Deva. Intotdeauna incetineam cand vedeam cate un logan alb. Ma gandeam ca este masina respectiva de Politie.

HD 10 FWE. Acestea sunt numele de inmatriculare a masinii neinscriptionate de Politie Rutiera din Deva.

Habar nu am de ce ma tot gandeam la asa ceva, dar la un moment dat m-am gandit ca ar fi amuzant sa-mi cumpar un logan. ALB! Si sa-i pun numele de inmatriculare la fel 10 FWE, dar masina sa fie inmatriculata in Cluj.

CJ 10 FWE. Ma gandeam daca este ocupat acest numar de inmatriculare. Daca il are cineva din Cluj...

In fine. Au trecut gandurile. S-a eliberat traficul. Am uitat de Deva, de Politie de tot.

Dupa cateva ore, iar m-am gasit in trafic. BLOCAT!
Eram nervos, stresat. Ma grabeam.
Am vrut sa intru intr-o depasire, dar nu mi-a iesit si a trebuit sa ma pun din nou in spatele masinii pe care voiam sa o depasesc.

M-am uitat la numerele de inmatriculare. Aiurea.
M-am uitat sa verific ora.
Am verificat din nou numerele de inmatriculare.
Am zambit.

CJ 10 FWE.

Care erau sansele? :O

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro, aici este videoclipul de prezentare a proiectului: https://www.youtube.com/watch?v=MTLY2OKvWkk

| unprietenaproape a răspuns (pentru anonim_4396):

Succes

| anonim_4396 explică (pentru unprietenaproape):

Multumesc!

O seara buna! big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

"Coincidentele sunt modul lui Dumnezeul de a ramane anonim.".
De ce consideri ca Coincidentele sunt mereu de natura divina?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Arbeit macht frei, nu basmele astea, prin munca avem ceea ce ne dorim, insati dumnezeu a spus prin sudoarea frunti tale sa isi castigi painea de toate zilele

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ptiu; piei satana! tableta de diavol este facuta!winking laughing

| xerxes1 a răspuns:

Este vorba de legea atractiei.Nu are legatura cu povestile evreilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am vrut masina. A 2 zi mi/am cumaparat.o. Oare tot de la Dumnezeu este? Nu ma lasa mult in suspans, spune/mi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu cumva sa abuzezi.Maxim o dorinta pe luna, plus una bonus de Craciun.Tu realizezi ce spui? Crezi ca Dumnezeu iti indeplineste dorintele fara ca tu sa misti un deget?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu e mos craciun pentru uni sau craciunul e in fiecare zi la ei

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mda vreau si eu sa fac ca ei, sa-mi doresc azi ceva si maine sa primesclaughing

| unprietenaproape a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt norocoasa ca cei de la loto

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In fapt asa ceva nici nu se pomeneste in biblie, iisus a spus roaga-te pentru alti ca de tine dumnezeu stie mai bine

| RAY a răspuns (pentru unprietenaproape):

De ce dumnezeu ar face ca tu sa primesti o tableta? de ce nu opreste foametea in lume? chiar asa importanta esti tu? sunt copii saraci care ar merita mancare nu tablete =prosti de pierdut timpul aiurea, asa imatur e dumnezeu da tablete

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu.

| anonim_4396 explică (pentru unprietenaproape):

N-are nicio legatura raspunsul tau cu ce ti-am zis eu.

| AndreiWeisz a răspuns:

Doreste-mi si mie sa castig un milion de euro te rog laughing

| YoNuuT a răspuns (pentru AndreiWeisz):

De-ar fi asa de simplu! laughing

| Alphahkbg a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ce mai face prietenul tau tigani laughing?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Alphahkbg):

Ma asteapta la cotitura laughing

| Bisbiavatar12 a răspuns:

O simpla coincidenta.

| Alphahkbg a răspuns:

Tu crezi ca ai gasit lampa lui aladin de crezi ca ai dorinte limitate xD
Teai gandit ca poate gandesti cu gura deschisa sau ca vorbesti in somn?
Cu ce te ajuta o tableta, zi-mi ce faci tucu ia in afara sa te joci si apoi eu o sa iti zic daca sau nu este "un cadou"

| Bubbleuh a răspuns:

Ai grija, ce ai patit tu se numeste fenomenul Tunepmneu, este putin cunoscut, si nu multi vorbesc despre el pentru a nu fi abuzat, dar tine minte sa nu iti doresti nimic mai scump de 665 de lei, caci altfel treci de numarul "Celui rau" si nu e de bine.

A, si nu uita sa te duci sa te spovedesti si sa faci rugaciuni la biserica, dupa ce "Domnul" iti da, se cuvine sa ii si multumesti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bubbleuh):

Domnul este proxenet; am citit eu un studiu facut de specialistii vaticanului.winking laughing

| NoLongerInUse a răspuns:

Felicitari, ma bucur pentru tine!

| YoNuuT a răspuns:

Eee... ti-a dat!
Probabil maicata a muncit la doamna aceia, si ca drept multumire /sau poate i-a dat maicata ceva bani/sau oprit din bani si i-a dat tableta.
Nimic mai mult, a fost o coincidenta!

| L3G3nDaR a răspuns:

Nu e mare lucru era doar un noroc nu trebuie sa iti faci prea multe iluzii ca nu o sa se mai intample daca te gandesti intr-una