| CinevaNou a întrebat:

Dumnezeu este in a 4 a dimensiune?

29 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

D-zeu este peste tot, oriunde in lume!

| NameoftheCentury a răspuns (pentru lpavel):

Ai idee ce prostii debitezi?

| Actaar a răspuns (pentru lpavel):

Dumnezeu este si langa mine cand ma masturbez?!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca tu vrei acolo, adica sa fie cat mai departe de om; ai auzit de omniprezenta? atunci documenteaza-te inainte de a mai posta ineptii

| sublime89 a răspuns:

Nu, e in a 5-a laughing

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Ioan 4:24 - "Dumnezeu este Spirit"
El este o persoană spirituală şi locuieşte în domeniul spiritual, deci nu poate fi prin dimensiunile obişnuite nouă celor ce trăim în universul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este in tine si peste tot!

Răspuns utilizator avertizat
| IonutzWoW a răspuns:

Sa fim seriosi, eu sustin opinia lui Pavel Corut care spune astfel : Dupa moarte, sufletul omului se duce pe o planeta mai indepartata din sistemul nostru solar.

| NameoftheCentury a răspuns:

Cica ar fi in a 17-a dimensiune.

| Diamantsacru a răspuns:

Se spune ca a 3-a deoarece I:pamantul, II:cerul, III:"Dumnezeu" si apostolii, sfintii si ingerii Lui. funda?

| HueyFreeman a răspuns (pentru Diamantsacru):

Tu nu ai auzit de lungime, latime si grosime(/inaltime), asa-i? (nu, nu ma refeream la organul genital masculin)

| Thunderstruck a răspuns (pentru Diamantsacru):

Cumetre, imi pare rau sa ti-o zic, dar esti retardat.

| Zenicide a răspuns (pentru HueyFreeman):

Tot timpul faci pe desteptul ateule. A zis bine, 3 "dimensiuni" pamantul, cerul si mniezo. Daca era in engleza il puneam pe 4chan dar asa.

| Diamantsacru a răspuns (pentru HueyFreeman):

St fiica profesoarei de religie, stiu ce zic!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Diamantsacru):

Te rog, deja mi-a amortit fata, iar biroul nu mai rezista mult.

| Diamantsacru a răspuns (pentru HueyFreeman):

Esti amuzant.cati ani ai?

| Diamantsacru a răspuns (pentru Thunderstruck):

Cumetre,imi pare rau sa ti-o zic, dar eu nu sunt baiat si nici retardat.mai bine tine pentru tine tot ce ai de zis!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Diamantsacru):

Destui. As vrea sa stii cati ani ai tu de nu stii cele 3 dimensiuni ale realitatii noastre.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Zenicide):

Eu zic ca mere o traducere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diamantsacru):

Se vede cat de manipulata esti..Cred ca este un chin sa ai o mama ca profesoara de religie! Chiar dac nu sti este un chin deoarece aceasta manipulare nu te lasa sa gandesti peste barielele falsitatii sau a crestinismului!

Răspuns utilizator avertizat
| NameoftheCentury a răspuns (pentru Diamantsacru):

Tu nu stii ce-i aia o dimensiune?

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Diamantsacru):

Https://upload.wikimedia.org/......or.svg.png Sper ca pricepi ceva de aici, daca nu e grav.

| adita2013 a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Fraiere, ia pune mana si citeste o carte de fizica. Si ai sa vezi ca sunt doar 4 dimensiuni, a 4 fiind timpul.

| Actaar a răspuns:

DA.
In Dimensiunea Masturbarii Spirituale pe muzica Satanista.
Si Godac... ce-i drept... si Godac

| adita2013 a răspuns:

A 4 dimensiune este timpul. Erau 4 dimensiuni: Lungimea, latimea, inaltimea si timpul. Era o emisiune unde zicea ca spiritele sunt campuri electromagnetice, care trec prin obiecte si sunt invizibile ochiului uman.