| Octavian199 a întrebat:

Dumnezeu l-a facut pe om din tarana? Atunci din ce e facut sangele?

32 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din pișatul Lui, adică a lui Dumnezeu, iar din câțiva stropi cara au căzut lateral ai ieșit tu.

| Octavian199 explică (pentru sadrian46):

Poate tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e o poveste, nu un adevar. Nu mai crede tot ce citesti.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai ca nu cred, dar vreau sa priceapa odata credinciosii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Octavian199):

Aia pricep numai ce vor ei asa ca lasa-i in pace, n-are rost sa-ti bati capul. Ei cred ca din punct de vedere medical e posibil ca o femeie sa ramana insarcinata cu o fiinta imaginara, adica Sfantul Duh. Nu-s intregi la minte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Octavian199):

Eu în mod sigur, cu un pic de spermă, ceea ce la tine nu s-a întâmplat, de aceea pute până aici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Octavian199):

Scuză-mă credeam că ești pocăit care se dă mare pe aici.
Îmi înghit cuvintele.

| Octavian199 explică (pentru sadrian46):

Ce ai ma? Sperma nu era pe vremea zeului evreu sau pe vremea celorlati zei rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru sadrian46):

Nu are nimic.

| RAY a răspuns:

Sunt doua versiuni in geneza
cu facutul din tarana
cu facutul femei din coasta, plus multe alte variante evreiesti, repet acum 2600 de ani sau ales ce sa vrut,cultura evreieasca este mult mai bogata, cultura sumeriana, egipteana, crestini sau limitat si ei la ce le convenea lor, cretinismul este o religile eretica a iudaismului

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Normal.

| RaulAlmășan a răspuns:

Din substanțe care se găsesc in pământ.

| RaulAlmășan a răspuns:

Dumnezeu a spus cum l-a creat pe om, pe înțelesul acelor oameni.
Dacă ar fi scris Dumnezeu toată anatomia omului, cu ce îi ajuta pe oameni?
Doar le dadea subiecte din care sa se pornească erezii mult mai multe de câte sunt astăzi.

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Dumnezeu nu a scris nimic, ci omul rolling on the floor

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Esti praf..nu înțelegi

| Nilsson a răspuns:

Altceva mai bun de facut cu viata ta nu ai decat sa pui in fiecare zi intrebari de genul acesta?

| Irinel15123532 a răspuns:

Si de unde este carnea, parul, dintii? Este adevarat ca din tarana, dar biblia spune ca Domnul i-a dat suflare de viata. Ai fi stiut asta daca ai fi citit, si sunt mult mai multe informatii, citeste geneza.

| Octavian199 explică (pentru Irinel15123532):

Elemente chimice, ai auzit de ele?

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Ce, nu sunt pe placul crestinilor?

| Octavian199 explică (pentru Irinel15123532):

Cu ce e mai prejos ca 'Dracula'?

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Deci.Ma faci prost ca nu sustin ca Dumnezeu a scris biblia?

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Nu e vorba de a fi pe placul cuiva, pur si simplu mi se pare ca iti pierzi timpul si te pui in ipostaze penibile.

N-ai decat sa continui asa, nu vreau decat sa te ajut.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Biblia e scrisă de Dumnezeu prin oameni

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Cei care cred in povesti sunt in starea asta.

| Octavian199 explică (pentru RaulAlmășan):

Asa pot sa scriu si eu o carte si sa zic ca nu stiu ce zeu mi-a soptit.

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Cu ce te afecteaza pe tine ce cred ceilalti?

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Uite. De exemplu:La alegeri, le baga popii in cap cu cine sa voteze.Nu imi pasa in cine cred, dar sa nu o ia pe aratura.

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Influenta e destul de redusa si oricum adevarata problema e lipsa de educatie.
La o rata de absenteism de peste 50% adevarata problema e lipsa de implicare a majoritatii.
Eu mi-am spus parerea, n-ai decat sa continui asa, poate iti foloseai timpul intr-un mod mai constructiv.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Fara educatie =popii au ce sa manipuleze.