| Octavian199 a întrebat:

Dumnezeu l-a facut pe om din tarana? Atunci din ce e facut sangele?

32 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare are alegerea sa creada in ceea ce el doreste. Partea proasta in lumea asta este ca noi nu acceptam ca altii sa aiba alte idei decat avem noi. Toti suntem diferit, la fel ca si mintile si deciziile si principiile noastre. De ce trebuie sa ii judecam pe altii pentru principiile lor, daca ei vad fericirea in principiile si gandirea lor, de ce ne-am amesteca noi? oare din rautate? din mandria noastra, ca noi ne credem atotstiuitori si nu acceptam din orgoliu alte principii sau gandiri? Iar ceea ce sunt contradictii ar trebui sa fie ca si discutie nu ca si "cearta", adica sa ne exprimam celuilalt experientele prin care am trecut noi in viata, ca celalalt sa invete, dar sa nu ii impunem cu forta.
Iar ca si viata a omului, va iau mai pe intelesul vostru. Pamantul cum s-a facut? pamantul nu este pamant? iar prima vietate, sa zicem, era un mormoloc, nu din pamant s-a nascut? apoi au aparut maimutele si din maimute, asa cum zic ateii, ne-am format noi. Nu oare tot pamant avem la poalele trupurilor noastre?
Ca si concluzie viata fara credinta in bine si in iubire (Dumnezeu) nu mai este viata, este stearpa, fara sens, fara bucurie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Octavian199):

Nu eu am ieșit din sperma lui, transmisă prin strămoși.