| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu poate vindeca ceva? Cum pot face sa ma vindece de problemele psihologice? Ca doctorii nu prea mai reusesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar sa i ceri prin rugaciune!

| danut a răspuns:

Dumnezeu poate orice, a facut Universul asa ca problema ta este usor de rezolvat DAR trebuie sa-ti schimbi comportamentul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Domnul Isus de cate ori a vindecat pe cineva a specificat : " credință ta te-a vindecat". Daca nu crezi nu poți fi vindecat! Daca nu crezi nu poți fi mântuit!

| Helper07 a răspuns:

Isus a spus ca daca am avea credinta cat un bob de mustar am zice unui munte sa se dea la o parte si s-ar da. E oare ceva prea greu pentru Dumnezeu? Problema e ca nu crezi cu adevarat ca te poate ajuta. Si oricum, nu se implineste decat voia Sa.